מגשר מלווה בארגון

מנהל: למה כדאי לך להחזיק בחברה מגשר מלווה?

הסכסוך הוא חלק מהחיים הארגונים. לא משנה כמה הצוות או הארגון מצליח, קשיים בתקשורת או קונפליקטים בין העובדים לבין עצמם, בין המחלקות השונות, בין ההנהלה לעובדים, בין הארגון ללקוחות או ספקים –  הם כמעט בלתי נמנעים.

הסכסוכים האלה, במידה ואינם מנוהלים נכון, יכולים להיות הרסניים לכל חברה, עסק או ארגון. הם עלולים לפגוע בסביבת העבודה כפי שהעובדים והמנהלים חווים אותה, בתפוקות ובפריון, לגרום לחילופי עובדים בתדירות גבוהה מדיי ובמקרים קיצוניים יותר להביא לתביעות משפטיות ולגרור את הארגון לתהליכים יקרים וארוכים שעלולים לפגוע במוניטין שלו.

והנה כל זה כפי שבא לידי ביטוי במספרים, כפי שנאספו ממחקרים שנערכו בנושא סכסוכים בארגונים:

  • עובד בחברה גדולה (מעל 100 עובדים) מבזבז 4 שעות בשבוע (המצטברות לחודש עבודה בשנה) בסכסוכים במקום עבודתו.
  • לפחות ב-50% מהמקרים בהם עובדים עוזבים מרצונם את מקום העבודה, הגורם הוא סכסוכים.
  • מנהלים משקיעים בין 30% ל-40% מזמנם בניסיון לטפל בקונפליקטים שפורצים במקום העבודה.

אז מה אפשר לעשות? מגשר מלווה לארגון

מהו מגשר מלווה? מגשר מלווה לארגונים הוא מגשר שעבר התמחות בגישור ארגוני. כשפורץ סכסוך בארגון מטרתו היא לעבד את המידע הנוגע לסכסוך ולהוביל תהליך הידברות בין הצדדים על מנת להגיע להסכמות על הנושאים שבמחלוקת.

חבילת מגשר מלווה לארגון שלך – איך זה עובד?

  1. ברגע שפורץ סכסוך בארגון – בין אם פנימי או חיצוני (עם לקוח או ספק) אתה מיידע את המגשר המלווה בפרטים. המגשר זמין עבורך בכל זמן על מנת לטפל במהירות האפשרית בסכסוך בטרם הוא יתפתח לכזה הגורם נזק לארגון.
  1. המגשר יעבד את פרטי הסכסוך על בסיס הכלים המקצועיים שברשותו ויגבש אסטרטגיה לפתרון. לעתים תספיק שיחת טלפון בין הצדדים המסוכסכים, ובפעמים אחרות יהיה צורך בקיום פגישת גישור.
  1. במקרה ומדובר בסכסוך עם גורם חיצוני כגון לקוח או ספק – המגשר יזמין את אותו הגורם לפגישת גישור ללא עלות ובה יספק את כל המידע על תהליך הגישור, יתרונותיו והאופן שבו הו מתנהל על מנת לקבל את אמון הצדדים.
  1. על בסיס ההסכמות שהושגו בין הצדדים בתהליך הגישור יכתוב המגשר המלווה הסכם מפורט שיסדיר את מערכת היחסים ביניהם להמשך על מנת למנוע אי הבנות וקונפליקטים שעלולים לצוף שוב בעתיד.

מה עוד כוללת חבילת מגשר מלווה?

  1. בנוסף לטיפול השוטף בסכסוכים, המגשר המלווה יעניק לך ייעוץ בכל הקשור להסכמי עבודה, הסכמים עסקיים והסכמי שת”פ הרלוונטיים לארגון שלך.
  2. הדרכות וסדנאות למנהלים ולצוותים בארגון שיתנו להם כלים מעולם הגישור על מנת להתמודד עם סכסוכים וקונפליקטים במקום העבודה באופן אפקטיבי ונכון.

ההבדלים בין גישור להליכים משפטיים:

נקודת השוואהגישורהליך משפטי בבית המשפט
מהירותפתרון תוך מספר שעות ועד מספר שבועות ספוריםהליך משפטי עלול להימשך שנים רבות
עלות התהליךכמה אלפי שקלים לכל צד (פחות מהאגרה שהייתה משולמת בפתיחת תיק בבית המשפט)עשרות ומאות אלפי ש”ח לכל אחד מהצדדים.
מי מחליט מה התוצאה הסופיתהצדדיםשופט
קיומה של מערכת יחסים חיובית אחרי תום הסכסוךאפשרי ורצויבמרבית המקרים בלתי אפשרית
מתי מתקיימים המפגשיםבזמן הנוח לכםלפי קביעת השופט
סודיות התהליךהתהליך חסוי לגמרי. איש מלבדכם ומלבד המגשר שלכם לא ידע מה קרה בתהליך הגישור.פומביות הדיון מחייבת פרסום פרוטוקול הדיון כך שכל אדם יוכל מעתה ואילך לדעת מה קרה לכם במהלך הסכסוך.

השאר תגובה