שירותי גישור

גישור משפחתי

גישור משפחתי עוסק בפתרון חילוקי דעות וסכסוכים בין בני המשפחה. לעיתים קרובות אנו מגלים שהאנשים הקרובים לנו ביותר הם אלו שמוציאים אותנו הכי הרבה מדעתנו. כך כאשר נקלעת המשפחה הגרעינית ו/או המורחבת למשבר סביב עניין גדול או קטן, עלולה המחלוקת לאסוף לתוכה מבלי משים, עוד נושאים, מקרי עבר, רגשות מודחקים ועניינים אחרים שנותרו בלתי פתורים בין בני המשפחה. כאשר המחלוקות הנוכחיות משלבות אלמנטים שלאו דווקא ברורים או ידועים לשאר המעורבים במחלוקת, מתחיל שיח קיצוני אך אילם בין בני המשפחה. מהר מאוד כל המעורבים נקלעים למצוקה רגשית הגורמת להם מצד אחד לנתק מגע עם בני המשפחה אך מצד שני להמשיך ולסבול מהמציאות בה קיים סכסוך בעצימות כה גבוהה עם האנשים שאמורים להיות הקרובים והחשובים לנו ביותר. טיפול לא נכון בסכסוכי משפחה עלול להוביל לבתי המשפט וכפועל יוצא מכך לאובדן תמידי של המשפחה על כלל משמעותיה הרחבות.

בהליך גישור משפחתי יעזור לכם המגשר המשפחתי נדב נישרי להבין מהם הדברים החשובים לכל אחד מהמעורבים במחלוקת ויעזור בהבנת הרצונות והצרכים של שאר המעורבים. בעזרת הכלים הגישוריים והמומחיות שצבר לאורך השנים, יעזור לכם המגשר המשפחתי נדב נישרי ליישר קו מול שאר בני המשפחה שלכם בכל הקשור למחלוקת שעל הפרק ולייצר קווי תקשורת פתוחים וברורים על מנת ולמנוע את הישנותן של המחלוקות.

גישור זוגי

מערכת היחסים נמצאת בצומת דרכים? כדאי שתכירו את הליך הגישור הזוגי. הליך גישור זוגי מיועד לבני זוג שמערכת היחסים ביניהם נמצאת בצומת והם מתקשים לקבל החלטות כיצד לפעול. במסגרת הגישור הזוגי עוזר המגשר הזוגי נדב נישרי לבני הזוג להבין ביחד ולחוד מהם הרצונות של כל אחד מבני הזוג, מהם השאיפות של כל אחד מהם ובסופו של דבר- מה יעשה אותם מאושרים במסגרת המשפחתית שלהם (נישואין או גירושין). הליך גישור זוגי מייצר בתוך זמן קצר ביותר וודאות בתא המשפחתי לגבי עתידה של המשפחה. בני הזוג המגיעים לגישור זוגי אצל המגשר הזוגי נדב נישרי יכולים להגיע לכל החלטה שירצו ובתנאי שההחלטה תתקבל בהסכמה ובהבנה ברורה של שני הצדדים.

אילו אפשרויות קיימות לפתרון במסגרת הליך גישור זוגי אצל המגשר נדב נישרי

כלל ידוע בגישור הוא שאין סוף לאפשרויות לפתרון. כל פתרון שמגיע מעולמם האישי של בני הזוג ויכול לעבוד באופן ממשי במציאות החיים שלהם- הוא פתרון אפשרי וראוי. ובכל זאת הניסיון מראה שיש שלושה מישורים אפשריים לפתרון מחלוקת בין בני זוג המגיעים לגישור זוגי:

  1. פתרון במקום– לעתים זוג שמגיע לגישור זוגי אצל המגשר נדב נישרי, מגלה תוך פגישה אחת או שתיים שהמחלוקות והמצוקה בבית נובעות מחוסר בהבנה ומתקשורת לקויה. במקרים אלו ניתן לפתור את המחלוקות הנקודתיות כבר בתוך הגישור ולהגדיר כללי התנהלות זוגית שימנעו את חזרתן של חילוקי הדעות.
  2. טיפול זוגי- במסגרת הליך גישור זוגי אצל המגשר נדב נישרי, נוצרת תקשורת חיובית ופורייה בין בני הזוג, היווצרותה המחודשת של התקשורת הזוגית אחרי שנים של נתק בין בני הזוג, יכולה להוביל לרצון הדדי של בני הזוג לנסות להציל את הנישואים. במקרה שכזה יוכלו בני הזוג לפנות לטיפול זוגי באופן עצמאי או לקבל הפנייה לאחד מהמטפלים הזוגיים עימם עובד המגשר הזוגי נדב נישרי.
  3. גירושין– במסגרת הגישור הזוגי יכולים בני הזוג להבין שהגיעה העת לסיים את הנישואין ולהתגרש בהסכמה. כאשר החלטה זו מתקבלת בהסכמה ומתוך תהליך ברור ומוסכם של שני בני הזוג, נעלמים כמעט לחלוטין הקשיים המוכרים לכולנו בהליכי גירושין מלחמתיים וקשים בבית המשפט. כאשר בני הזוג מגיעים ביחד להבנה ולהחלטה, קל להם להמשיך בהליך גישור גירושין ובתוך פרק זמן קצר ובעלות נמוכה והוגנת להתגרש בצורה הטובה ביותר עבורם ועבור ילדיהם.

גישור זוגי מאפשר לבני זוג לקבל החלטות דרמטיות לחיי שניהם ולחיי ילדיהם בצורה עניינית ובבטחון ובחוסר פחד. גישור זוגי הוא גם המקום לבני זוג שמרגישים שהנישואין עלו על שרטון ושבן הזוג השני כבר פועל לכיוון הגירושין ואינו מוכן לפנות לטיפול זוגי- לנהל בפעם האחרונה ובצורה חכמה משא ומתן פתוח וכנה שיעזור להתגבר על הקושי ולמצוא פתרונות משותפים. אז אם הנישואין שלכם בסכנה ואתם רוצים להציל אותם התקשרו עוד היום למגשר הזוגי נדב נישרי ובתוך זמן קצר תקבלו את הפתרון שלכם.

.

גישור עסקי

חילוקי דעות עם השותפים, הספקים, הלקוחות או גורם חיצוני אחר עלולים לפגוע בעסק שלכם? כדאי שתכירו את הגישור העסקי כחלופה להליך בבית המשפט. גישור עסקי מיועד לאנשי עסקים ומנהלים שנקלעו למחלוקת עם שותפים עסקיים, ספקים, לקוחות ואחרים ורוצים להימנע מהגעה לבתי המשפט ו/או לפרסום המחלוקת ברבים (שיימינג) ומפגיעה במוניטין. במסגרת הגישור העסקי המתנהל בצורה אובייקטיבית על ידי המגשר העסקי נדב נישרי, משורטטת מפת האינטרסים של כלל המעורבים בסכסוך ולאחריה מתקיים שיח אופרטיבי החותר להגדלת היצע הפתרונות ולבחירת הפתרון האידיאלי לכל המעורבים. הליך הגישור העסקי אצל המגשר העיסקי נדב נישרי, החבר בלשכת המגשרים בישראל, הוא הליך סודי וחסוי שלא ניתן להתשמש במידע העולה ממנו מחוץ לחדר הגישור. כתוצאה מכך נהנים הצדדים מהגעה מהירה וזולה יחסית לפתרון מוסכם המשמר במרבית המקרים את מערכת היחסים העסקית בין הצדדים.

סוגי גישור עסקי הנעשים בעזרת המגשר העסקי נדב נישרי:

  1. גישור עסקי עם ספקים- במקרים בהם יש חילוקי דעות עם ספק קבוע שאתם לא רוצים לאבד כספק אך מאידך לא מוכנים לוותר על המגיע לכם, מומלץ לפנות למגשר העסקי נדב נישרי ולהגיע ביעילות לפתרון שיאפשר לכם ולספק לקבל את מלוא מבוקשכם.
  2. גישור עסקי עם שותף קיים בעסק- הניסיון להפריד בין היחסים לעסקים הוא ניסיון שתמיד ייכשל בעתות משבר. על אף הרצון להפריד בין ההיבטים האישיים והרגשיים בין השותפים לבין הצורך לנהל עסק בצורה קורקטית ומדוייקת, כאשר אחד השותפים נקלע למצוקה אישית ו/או מעוניין לפרק את השותפות ו/או כל סיטואציה אחרת בה השותפים אינם מצליחים להגיע להסכמות וכתוצאה מכך נפגעת ההתנהלות של העסק, נדרשת לעיתים קרובות התערבות של צד שלישי שאינו מעורב על מנת ולהסדיר את המצב בין השותפים ולהביאם לקבלת החלטות נכונה עבורם ועבור העסק המשותף.
  3. גישור עסקי בשותפויות חדשות- החלטתם להקים שותפות חדשה? ישבתם עם השותף והגיתם תוכנית עסקית מפורטת? עכשיו כל שנותר הוא רק להכין הסכם שותפות שיסדיר את מערכת היחסים שלכם. אבל האם דנתם לעומק בסוגיות החשובות ביותר לניהול העסק? האם קבעתם מנגנונים ברורים לקבלת החלטות?

מרבית הגדול של השותפים מגדירים בתחילת הדרך את חלוקת התפקידים הכללית (אחראי שיווק, אחראי לוגיסטי, מנהל פרסום וכו’) אך שוכחים להגדיר את מערכת היחסים ביניהם. מערכת יחסים עסקית היא מערכת יחסים לכל דבר. כפי שזוג שעומד להתחתן דואג להתגורר יחד זמן מה לפני החתונה (בדרך כלל) כדי לוודא שיש התאמה ושבני הזוג מסוגלים להתגורר יחדיו לכל חייהם (בשאיפה); כך גם ביצירת שותפויות עסקיות- חייבים השותפים לדעת מהם היתרונות והחסרונות של השותף החדש שהם מכניסים לביתם ונותנים לו שליטה בפרנסתם.

בגישור בין שותפים עוסקים השותפים בעזרתו של המגשר נדב נישרי בקביעת נהלי עבודה ברורים ומיישרים קו בכל הסוגיות שעל הפרק ושעלולות לעלות על הפרק בעתיד. במסגרת הגישור בין השותפים עוזר נדב נישרי המגשר בהיותו אובייקטיבי לחלוטין לשאול את הצדדים שאלות הכוונה וחוקר לעומק את ההבנה והתאום שבין השותפים. שותפות עסקית שמתחילה בגישור היא שותפות שסיכויי הכישלון כתוצאה מניהול כושל וחוסר תאום בין השותפים הופכת למינורית ביותר. מרבית השותפויות החדשות נכשלות בתוך השנה הראשונה להקמתן עקב בעיות ניהוליות וחוסר הבנה של השותפים, בעזרת המגשר נדב נישרי במסגרת הליך גישור בין שותפים, תוכלו להימנע מכניסה לסטטיסטיקה העגומה.

  1. גישור עסקי בין חברות וארגונים- מנהלי חברות מנוסים יודעים שהמחיר שישלמו על ניהול סכסוכים ומחלוקות בבתי המשפט, יוביל תמיד להפסד כלשהו (ממון ו/או מוניטין) ועל כן מעדיפים פעמים רבות לוותר על המגיע להם. לפעמים הוויתור נעשה אף תוך גרימת נזק משמעותי לארגון שבראשו הם עומדים. בהליך הגישור העסקי בין חברות המתבצע על ידי המגשר נדב נישרי, מצליחים הצדדים המעורבים לייצר פתרונות יצירתיים למחלוקות שעל הפרק.

בשיטת העבודה הייחודית של המגשר נדב נישרי מתבצעת חקירה מעמיקה של  האלמנטים המרכיבים את מערכת היחסים בין החברות. יחסים בין אישיים, משך הקשר בין החברות, יתרונות מול מתחרים ואחרים, משמעויות כלכליות, משמעויות משפטיות וכו’… כל אלו עולים לשולחן הדיונים בחדר הגישור ומוכנסים לתוך קלחת הגישור העסקי. תוך כדי בחישה באלמנטים המרכיבים את הסכסוך, עוזר המגשר נדב נישרי לצדדים להעלות רעיונות וכיוונים לפתרונות אפשריים. בסופו של דבר לאחר שיחות עומק עם הצדדים מגיע הגישור העסקי לישורת האחרונה והסכם סופי המתקבל בהסכמה מלאה של כל המעורבים.

  1. גישור עסקי בינלאומי- מה עושים כאשר חברה ישראלית הפועלת בשותפות עם קונצרן אמריקאי נקלעת למחלוקת עם המפעל בסין? מה עושים כשמסתבר שהמפעל נמצא בבעלות חלקית של הקונצרן האמריקאי ושאין באמת דרך שלא לעבוד עימו? במצב אופטימילי היו מתכנסים מנהלי החברות או נציגיהן ופותרים את המחלוקת בשיחה. אך כאשר בין כל המעורבים פעורה תהום תרבותית וגאוגרפית גדולה המצב קשה בהרבה ונדרשת עזרה חיצונית.

בעזרת הליך גישור עסקי בינלאומי הנעשה בידי המגשר העסקי נדב נישרי ומגשרים נוספים בהתאם לצורך ולשפת הצדדים המעורבים, תוכלו לפתור את המחלוקת בתוך ימים ספורים. גישור בינלאומי יכול להיעשות בפגישה פיזית של הצדדים או לחלופין בשיחות וידאו (סקייפ). בעזרת כלי העבודה הגישוריים של נדב נישרי, יתגלו האינטרסים והרצונות של הצדדים ומערכת היחסים ביניהם תתגבר על פערי התרבות והתקשורת. מכאן כפי שקורה בכל גישור, תהיה הדרך קצרה להגיע לפתרון מוסכם.

 

גישור צוואות וירושות

פעמים רבות לאחר פטירתו של אדם אהוב, מתגלה כי אין צוואה או שהצוואה נתפשית כבלתי הוגנת על ידי אחד מהקרובים. במקרים אלו יכולה לקרות אפשרות אחת מתוך שתיים: הראשונה היא שאותו קרוב שהרגיש מוזנח, יוותר על המגיע לו וימשיך להיות בקשר מלא בתסכול עם שאר בני המשפחה. אפשרות שנייה היא שאותו קרוב מאוכזב יחליט שלא לוותר ויבחר לפעול על מנת ולהשיג את הצדק המגיע לו לדעתו.

בשונה מבהליך משפטי, בהליך גישור אצל המגשר נדב נישרי, יוכל הקרוב שמרגיש שהוזנח בצוואה ובירושה, לשבת עם בני המשפחה האחרים ולמצוא ביחד פתרונות לתסבוכת. שימוש בהליכי גישור בצוואות וירושות, מאפשר לבני המשפחה לקבל את מבוקשם תוך המנעות מצעדים משפטיים התקפיים ובכך הוא לא רק מונע את פירוק המשפחה סביב סוגיית הצוואה והירושה, אלא גם מאפשר למשפחה לצאת מחוזקת ומלוכדת מהמשבר.

גישור בעבודה

הליך גישור בעבודה הנעשה על ידי המגשר נדב נישרי, מאפשר לעובד ולמעסיק לשבת יחדיו ולהגיע להסכמות סביב סוגייות הקשורות לעבודה ולפיצויים. במסגרת הליך גישור בעבודה הנעשה במהלך השימוע או לאחר הפיטורין, יכולים הצדדים למצוא בתוך זמן קצר וביעילות רבה פתרונות שיהיו תקפים מבחינה חוקית (מרבית חוקי העבודה הינם חוקים קוגנטיים שלא ניתן להתנות עליהם) וגם יאפשרו לשני הצדדים לשמור על המוניטין שלהם ו/או למנוע פגיעה בקריירה.

גישור פנים ארגוני וגישור במשרד

חברות המעסיקות עשרות ומאות עובדים משקיעות משאבים רבים בניסיון לנהל את המשאב האנושי בצורה מסודרת. אך האם ניתן לנהל את הרגשות של העובדים? האם ניתן באמת להכניס את העובדים לתוך שבלונות של תפקידים ושמות תואר? מה קורה כאשר שני עובדים / מנהלים אינם מסתדרים מבחינה אישית ואינם מצליחים להפריד בין יחסם לעובד האחר לבין התפקיד אותו הם נדרשים לבצע? מה עושים כשהפוליטיקה המשרדית מפריעה להתנהלות השוטפת של החברה?

הליך גישור פנים ארגוני מיועד לפתור מחלוקות וסכסוכים בין העובדים ו/או המנהלים עצמם. בעזרת המגשר נדב נישרי שמשמש כמגשר אובייקטיבי ונייטראלי, נפגשים העובדים בחדר גישור מחוץ למקום העבודה ומלבנים את המחלוקות ביניהם. בעזרת הכלים הגישוריים של המגשר נדב נישרי, יכולים הצדדים לבטא בלא חשש ותחת הבטחה לסודיות, את הדברים שמפריעים להם אצל העובד האחר ואת האינטרסים החשובים להם ושבהם הם מרגישים שהעובד האחר פוגע. כך בתוך זמן קצר יכולה מערכת היחסים בין העובדים לעלות על דרך המלך שתאפשר לשניהם לבצע את מלאכתם בצורה מקצועית ומבלי שהמחלוקות ביניהם יפריעו להתנהלות החברה ולשאר העובדים בה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *