להתגרש בשלום

מאת המגשר נדב נישרי (הוצאת סטימצקי)

ניתן לרכוש את הספר בחנויות הספרים הדיגיטליות או בסטימצקי

מטבעם, הליכי גירושין גורמים לקשיים רבים, הן מהבחינה הרגשית והן מהבחינה המעשית. במסגרת גישור גירושין עולים על שולחן הגישור כל הנושאים, על כל מורכבותם, בדיאלוג פתוח וחיובי.

בספר הדרכה זה, הראשון מסוגו בישראל, נדב נישרי מעניק לקורא את הידע ואת הכלים שיעזרו לו לעבור את הליך הגירושין בצורה מיטבית. המדריך מיועד לכל מי שנמצא לפני, במהלך ואחרי הליכי גירושין, ורוצה להגיע להסכם הטוב ביותר, עבורו ועבור ילדיו. גם מגשרים פעילים ובעלי מקצועות דומים ימצאו במדריך מידע וכלים שיעזרו להם בעבודת הקודש של עזרה לזוגות מתגרשים.

נדב נישרי הינו מגשר המתמחה בגישור בהליכי גירושין, מדריך בקורסים ובסדנאות לגישור, חבר לשכת המגשרים בישראל, בעל תואר ראשון במשפטים ורזומה עשיר הכולל ליווי מוצלח של מאות זוגות מתגרשים. במהלך שנות עבודתו גיבש נדב נישרי תפישת עולם גישורית לפיה על המגשר לעזור לזוגות המתגרשים להבין מהם הצרכים והרצונות שלהם, יחד ולחוד, ומתוך כך לגבש פתרונות יצירתיים שיאפשרו לשני הצדדים לקבל את דרישותיהם, לספק את צרכיהם ולבנות מחדש את חייהם על הצד הטוב ביותר.

המלצות על הספר "להתגרש בשלום"

נגן וידאו

כאשר בני זוג נשואים מחליטים ביחד או לחוד, שחייהם יהיו טובים יותר אם יתגרשו, הם מוצאים את עצמם מהר מאוד בצומת דרכים שתקבע איך יראו חייהם מעתה ואילך. כבר בשלב הראשון מגלים בני הזוג שעומדות בפניהן שתי דרכים להתגרש: מחד גיסא נמצאים הליכי הגירושין הנעשים בלוחמה משפטית ארוכה, יקרה וכואבת בבתי המשפט ומאידך גיסא, דרך של גישור גירושין והגעה להסכם גירושין בהסכמה.

הספר “להתגרש בשלום” שכתב מגשר הגירושין נדב נישרי, מיועד לאלו שרוצים ללכת בדרך הטובה יותר – דרך הגישור בגירושין. הליכי גירושין הגם שהם נעשים בגישור ובהסכמה, מתקיימים בצילה של התמודדות הצדדים, עם משבר אישי ומשפחתי שנחשב לאחד המשברים הגדולים בחייו של כל אדם. הימצאותו של המשבר הרגשי המערב תחושות ורגשות כואבים וסוערים של אובדן ואבלות, יחד עם מציאות החיים המלווה באופן טבעי בחששות ופחדים כלכליים, חברתיים ואישיים, מוביל לתחושת חוסר שליטה אצל שני בני הזוג ואצל ילדיהם. סערה רגשית זו עלולה להוביל את הצדדים לעשיית מהלכים חד צדדיים שבמקום לייצר פתרון והבנה, ייצרו עוד כאב ועוד פחד לכל בני המשפחה. בספר “להתגרש בשלום” שם לו המגשר נדב נישרי למטרה, לעזור לזוגות הנמצאים לפני, במהלך ואחרי הליכי גירושין, למצוא את הדרך שלהם להגיע להסכמות ביניהם. הסכמות שיאפשרו לשני הצדדים לקבל מענה להיבטים הרגשיים, הפרקטיים והפורמאליים של הגירושין. הספר נותן לקוראים תמונה ברורה ומלאה על הליך גישור הגירושין ונותן לקוראים כלים פרקטיים שיעזרו להם להגיע להסכם גירושין בהסכמה. הסכם גירושין אשר יאפשר לשני הצדדים לצאת כמנצחים מהגירושין. בספר “להתגרש בשלום” תוכלו לקרוא ולהתעמק בתפישת העולם הגישורית אשר שואפת לחפש פתרונות יצירתיים ולהגדיל את העוגה במקום לחלקה. בספר, המגשר נדב נישרי מסביר בדרכו הייחודית כיצד ניתן לייצר פתרונות במקומות בהם נראה שהצדדים הגיעו למבוי סתום. כיצד אפשר לייצר אושר מתוך משבר הגירושין? כיצד ניתן לשפר את התקשורת בין ההורים לאחר הגירושין וכיצד להשיג את מה שחשוב לכם באמת. הבנה והפנמה של השפה והכלים אותם מציע נדב תאפשר לכל איש ואישה הנמצאים בהליכי גירושין, להתמודד טוב יותר עם המשבר ולהגיע להסכם שיהיה טוב יותר ונכון יותר עבורם ועבור ילדיהם. זהו ספר חובה לכל מי שנמצא בהליכי גירושין ורוצה לייצר הסכם שיאפשר לו להשיג את מטרותיו החשובות לאחר הגירושין ובמקביל גם לצלוח את שלב הכאב מבלי להשאיר צלקות כואבות שלא ייעלמו גם לאחר שנים.

המלצות על הספר “להתגרש בשלום”

  • “להתגרש בשלום” מאת נדב נישרי.
   קראתי את הספר ואני ממליץ בחום לכל זוג הורים שבוחר להתגרש לקרוא לפני שהם בוחרים את הדרך שלהם כיצד להתגרש.
   הספר של נדב תואם את השקפתנו שרצוי מאוד לא להגיע למלחמות בבתי המשפט וברווחה.
   בפרק של אישור הסכם הגישור נכתב שתמיד ניתן להעביר את נוסח ההסכם שגובש בגישור ליועץ חיצוני כזה או אחר אך: “כדאי לוודא שהיועץ הוא יועץ לפתרונות ולא יועץ להחמרות” 🙂
   אין ספק שכיום גישור זאת הדרך הנכונה מכל הבחינות. מושלמת? כמובן שלא, כל עוד החוקים בארץ מפלים וההורים לא נמצאים במעמד שווה יש בעיה.


   גיא רווה
   עמותת הורות משותפת

 •  
  • הספר פרקטי ומקצועי ומומלץ לכל מגשרי המשפחה


   ד”ר דיויד שמעוני
   יו”ר ארגון המגשרים בישראל

  • לכבוד: מר נדב נישרי – מגשר
   מחבר הספר : “להתגרש בשלום”
   המדריך המלא לגישור בהליך גירושין
   הנדון – ביקורת לספר “להתגרש בשלום”
   נדב שלום רב.
   לעונג רב היה לי לקרא את הספר שחיברת ” להתגרש בשלום ” – המדריך המלא לגישור בהליך גירושין.
   אין ספק כי זהו ספר חובה למגשר מתחיל ומגשר מיומן, למתגרש ולכל אחד אשר מתעניין בנושא גירושין בפרט וגישור בכלל. כל קורא ימצא בו ערך ועניין רב.
   הספר משלב תיאוריות והדרכה, כל פרק בספר מעניין, מרתק ומפרה.
   מורגש כי אתה כמחבר הספר מאמין אמונה שלמה בדרכו של הגישור ומייחס חשיבות רבה לגישור הצומח ומקבל מקום מרכזי לאחרונה בקרב המתגרשים, המסוכסכים ועוד.
   בקריאת הספר מתגלה עולם מרתק שבו אתה מציג את הדברים באופן מיומן ומקצועי, חכם ופשוט להבנה.
   ידוע כי הגישור איננו מלאכה פשוטה , לא מדובר רק בידע עיוני ומקצועי.
   אין ספק כי צריך כישרון טבעי ומיוחד לגעת באנשים באחת השעות הקשות בחייהם ולהצליח לפתח ביניהם דיאלוג חיובי.
   ניכר, כי התברכת בכך ואין לי ספק כי הספר יהיה “מדריך חובה” עבור העוסקים בגישור וכל אחד אחר הנדרש להתמודד עם מצבי משבר וניהול קונפליקטים.
   אני מאחל לך המשך עשייה מבורכת וכבר מחכה לספר הבא.
   בהצלחה רבה.
   בברכה ,
   ד”ר ירון מאיר (Ph.D)
   יו”ר לשכת המגשרים בישראל

    

  • בעזרת הספר “להתגרש בשלום” קל להסביר לאחרים את מהות הגישור.


   הרב אפרים גליקסברג
   טוען רבני ומגשר

  • לדעתי זהו ספר חובה לכל מי שנמצא בתהליך גירושין ורוצה לצלוח את התהליך עם כמה שפחות נזקים ושברון לב, למי שחשוב לו להשיג הסכם טוב ונכון עבורו ועבור הילדים, להתמודד בדרך טובה יותר עם המשבר שפקד את המשפחה.
   יש בי תובנה לאחר קריאת הספר: ברגע שמתחילים לבצבץ בקיעים כדאי לגשת למגשר/יועץ זוגי וללבן את הדברים. תמיד צד שלישי, נייטרלי יכול לראות דברים באור אחר, יכול להשיא עצה ופתרון, לאחות את הסדקים לפני שיעמיקו.
   טוב לקרוא ולהפנים ולפנות לעזרה עוד בהתחלה כי זה אפשרי לתקן את המצב.
   בהצלחה!!


   שרה חן
   מתוך אתר “נוריתה”

 
  • יש בספר חשיבות לכל מי שמעוניין להיכנס לתהליך ולא מבין אותו באמת. הלוואי וזוגות רבים יישמו זאת ויוותרו על ההליך המשפטי הקשה והמפלג, הפוגע בילדים והילדות.
   בעזרת השם שרק תצליח.


   משה בארי
   מנכ”ל צהר

 
 
  • קראתי את הספר בהנאה ובעניין רב. הספר מספק מידע רב וכתוב בצורה ברורה.

   הוא חשוב מאוד למי שעומדים בפני אתגר הגירושים- ואשמח להמליץ עליו למטופלים הרלוונטיים.

   שאפו!


   דר’ שרה ברסלרמן
   יועצת אישית, זוגית ומשפחתית

  •  

  •  

  • קראתי את הספר בעיון,
   התרשמתי עמוקות מהידע הנפרס לעיני הקורא
   החל ממושגי יסוד בנושא הגישור בגירושין עבור
   דרך מי מתאים לגישור הליכי האשרור. יועצים חיצוניים וכו’.
   ס”ה ספר מקצועי למי שמשוכנע בחשיבות ההליך .


   יוסי פינקלשטיין
   עובד סוציאלי ומגשר

  •  

  •  

  • כמטפלת אכן חשתי בצורך בספר שכזה ולכן רכשתי אותו אתמול.


   גילי סלעי
   מטפלת זוגית

  •  

  •  

  • קראתי את הספר להתגרש בשלום, שכתב נדב נישרי. זה ספר מומלץ לכל זוג ששוקל גירושין. אם אתם שואלים את עצמכם כיצד עדיף להתגרש, אם אתם רוצים להבין כיצד מתנהל גישור גירושין ומה היתרון בגישור על פני מלחמה בבית המשפט, קיראו את הספר. ספר מעולה שהוא לדעתי חובה לכל זוג ששוקל פרידה.


   טובי דנון
   מגשר


לרכישת הספר בגרסה דיגיטלית לחצו כאן