מה זה גישור?

גישור מקצועי הינו תהליך המאפשר פתרון מחלוקות בהסכמה בדרך של דיאלוג. משרד המגשרים נדב נישרי מתמחה במגוון תחומי גישור אזרחיים.

מה זה באמת גישור?

גישור הוא תהליך לפתרון מחלוקות בדרך של הידברות והסכמה בין צדדים שנקלעו למחלוקת ביניהם. במהלך הגישור עוזר המגשר לצדדים להגדיר מטרות קצרות וארוכות טווח שחשוב להם להשיג ועוזר לבנות הסכמות שיאפשרו לשני הצדדים להשיג את מבוקשם ואף יותר מכך. הפתרון שמושג בתהליך הגישור הוא פתרון המוסכם על כל הצדדים, זאת בשונה מהליכים משפטיים, בהם את התוצאה הסופית קובע שופט בבית המשפט.

מגשר מקצועי מחזיק בארגז כלים נרחב המאפשר לו לעזור לצדדים ליצור דיאלוג ביניהם, להבין את האינטרסים המשותפים להם ואלו המנוגדים ולעזור בהעלאת רעיונות חדשניים ויצירתיים שיאפשרו לצדדים לקבל אף יותר משציפו לקבל בתחילת הדרך.

גישור אזרחי עוזר בעיקר במקומות בהם בין הצדדים התקיימה מערכת יחסים בעבר או שיש להם אינטרס לשיתוף פעולה עתידי.

 

מהם היתרונות של תהליך גישור?

זמינות גבוהה – ניתן לתאם ישיבת גישור בזמן קצר. מהרגע שהתגלע הסכסוך ניתן לקבוע אצלנו ישיבת גישור עם הצד השני תוך מספר ימים לכל המאוחר. מאחר וככל שתהליך ההגעה להסכם יחל מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר להגיע לפתרון איכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן וימנע קשיים ועלויות מרובות.

חסכון זמן – תהליך גישור ממוצע נמשך מספר שעות בלבד. התהליך יכול להסתיים בתוך יום אחד או בתוך כמה שבועות ספורים לכל היותר. מאידך הנהלות משפטית בבתי המשפט יכולה כידוע להימשך מספר חודשים במקרה הטוב ומספר שנים במקרה היותר סביר.

עלות נמוכה באופן יחסי – עלות תהליך הגישור מתחילתו ועד סופו נמוכה בעשרות אחוזים מעלות ההתדיינות המשפטית בבית המשפט. לעיתים ניתן לסיים את כל המחלוקות במחיר שנמוך מעלות האגרה שהייתה משולמת אילו היו מוגשות תביעות בתיק הנידון.

אין בירוקרטיה – בהליך הגישור אין צורך בטופסולוגיה ובהגשת מסמכים וניירות עמדה בשלב הראשון ולעיתים בכלל לא. הליך גישור בנוי על הידברות בין בני אדם כך שכל שנדרש להביא לגישור זה את עצמכם יחד עם הרבה סבלנות ואופטימיות.

סודיות וחיסיון מלאים – בשונה מתהליכים משפטיים המתנהלים בבתי המשפט, כל הנעשה בגישור חסוי ולא ניתן להשתמש בו מחוץ לחדר הגישור. זהו יתרון עצום בעיקר לבעלי חברות ועסקים לכל מי שרוצה לשמור לעצמו את סודותיו ולא לשתפם ברבים.

שומרים על מערכת היחסים תקינה – הליכים משפטיים גורמים להקצנת רגשות ולכעסים מרובים בקרב כל המעורבים בהם. השיח המשפטי מחדד ומקצין את המחלוקות ומגביר את המתח בין צדדים. הגישור  לעומת זאת מחזק את המכנה המשותף הרחב בין הצדדים ועוזר להם לחזק אותו. לאחר שנבנה בסיס משותף חזק יהיה קל יותר למצוא פתרון יצירתי המוסכם של כל הצדדים.

שליטה מלאה על החשוב לכם – בגישור אזרחי הצדדים הם אלה שמחליטים ולא אף אחד אחר. זאת בשונה להליכים משפטיים בהם אדם אחר (שופט או דיין) יקבעו את גורלם של האנשים גם בניגוד לרצונם.

פתרונות יצירתיים שמגדילים את העוגה – השיח המשפטי אינו יכול להכיל את המחשבה שמתוך המחלוקת והמשבר יצמחו שיתופי פעולה. הגישור לעומת זאת רואה את המשבר כהזדמנות לשיפור מערכת היחסים. סל הפתרונות שאנו יכולים לחלץ כתוצאה מהליך גישור אזרחי אינו מוגבל בזמן, ובמקום. 

5 יתרונות גדולים לגישור במשרד המגשרים נדב נישרי

שאלות ותשובות

ש: למי מיועד גישור?

ת: הגישור לכל מי שנקלע למחלוקת עם אנשים או ארגון אחר עימם היו לו מערכת יחסים טובה בעבר ויש לו רצון או אינטרס לשמר או ולחזק את מערכת היחסים גם בעתיד. הגישור גם מיועד לאנשים שרוצים לפתור מחלוקות מחוץ לכותלי בית המשפט. למידע נוסף על הליך הגישור לחצו כאן.

ש: כמה עולה גישור?

ת: עלות גישור זולה בעשרות אחוזים מעלות תהליכים אחרים בתחום. הליך גישור ממוצע עולה אלפי שקלים בודדים לעומת עשרות אלפי שקלים בהליכים האחרים.

 ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור?

ת:  הליך גישור מתנהל בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. יחד עם זאת בהחלט ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שלא יפגעו בזכויות החוקיות של הצדדים וגם יאפשרו שמירה על מערכת יחסים תקינה גם לעתיד.

 ש: האם הסכם שמושג בגישור הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי הצדדים, הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. בהתאם לצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית המשפט לענייני עבודה על מנת ויקבל תוקף של פסק דין.

 ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור?

ת: הגישור עצמו נמשך בדרך כלל מספר שעות המתפרשות על פני מספר ימים או שבועות.

 ש: היכן מתקיים הגישור?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהסניפים שלנו. הכל בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם. במקרים מסוימים ניתן אף לבצע את הגישור במשרדי החברה.

ש: מי הם המגשרים במשרד המגשרים נדב נישרי?

ת: המגשרים שלנו הם מגשרים בכירים ומנוסים שעברו את מיטב ההכשרות הנדרשות וצברו ניסיון רב במהלך השנים בגישורים בתחומים שונים. המגשרים שלנו מלווים על ידי המגשר נדב נישרי המוכר כאחד המגשרים הבכירים בישראל.

טבלת השוואה בין גישור להליכים משפטיים

נקודת השוואהגישורהליך משפטי בבית המשפט
מהירותפתרון תוך מספר שעות ועד מספר שבועות ספוריםהליך משפטי עלול להימשך שנים רבות
עלות התהליךכמה אלפי שקלים לכל צד (פחות מהאגרה שהייתה משולמת בפתיחת תיק בבית המשפט)עשרות ומאות אלפי ש"ח לכל אחד מהצדדים.
מי מחליט מה התוצאה הסופיתהצדדיםשופט
קיומה של מערכת יחסים חיובית אחרי תום הסכסוךאפשרי ורצויבמרבית המקרים בלתי אפשרית
מתי מתקיימים המפגשיםבזמן הנוח לכםלפי קביעת השופט
סודיות התהליךהתהליך חסוי לגמרי. איש מלבדכם ומלבד המגשר שלכם לא ידע מה קרה בתהליך הגישור.פומביות הדיון מחייבת פרסום פרוטוקול הדיון כך שכל אדם יוכל מעתה ואילך לדעת מה קרה לכם במהלך הסכסוך.

השאר תגובה