גישור שכנים

 

המכון לקידום הגישור הפרטי בישראל, פועל להעלאת המודעות לגישור בסכסוכי שכנים בקרב הציבור הרחב, בקרב ראשי ועדים בבניינים משותפים ובקרב רכזי קהילה למיניהם. במסגרת פעילותנו אנו מספקים מידע וכלים לכל דורש ופועלים לשתף פעולה עם גורמים אחרים השואפים לקידום הליכי גישור בסכסוכי שכנים גם כן.

יתרונותיו של הליך הגישור בסכסוכי שכנים ברורים ומובהקים בעיקר בכל הקשור לשמירה על תרבות דיור ועל טיפוח תחושת השייכות לסביבה ולקהילה שבסביבת המגורים.

גישור שכנים הינו הליך חסוי המאפשר לצדדים להגיע להסכמות ברוח טובה, לאחר שהתגלה המשבר ביניהם. הליך גישור בסכסוכי שכנים מפגיש את שני הצדדים בסביבה ניטרלית ומאפשר להם להגיע לפתרון יצירתי המונע התדיינות משפטית ארוכה ומתסכלת. חסיונו של הליך הגישור בשכנים, נותן לצדדים את החופש והביטחון לשוחח בפתיחות ובכנות על הסכסוך שביניהם, על הגורמים לו ולגבש יחדיו פתרונות יצירתיים המקובלים על שניהם.

גישור בסכסוכי שכנים מאפשר פתרונות יצירתיים המאפשרים לעיתים גם את הפיכתה של מערכת יחסים שטחית, למערכת יחסים חברית דווקא בעקבות המשבר שפרץ.

גישור בסכסוכי שכנים מאפשר יצירת מגנונים יצירתיים לפתרון חילוקי דעות בעתיד. לאחר גישור בין שכנים מרוויחים שני הצדדים מנגנונים ברורים ומוסכמים שיעזרו לפתור חילוקי דעות עתידיים עוד בטרם הם הופכים למשבר חריף.

גישור שכנים חוסך זמן יקר וממון רב שהיו הצדדים צריכים להוציא אילו היו פונים בשלב הראשון לערכאות משפטיות.

במסגרת פעילות המכון לקידום הגישור בישראל, אנו משתפים פעולה עם מגשרים מתמחים מבית הספר לגישור “גושרים” . במסגרת הפעילות, אנו מאפשרים לדיירים בבניין משותף ובעלי בתי שנקלעו לסכסוך עם שכניהם, להיעזר בשירותי גישור מסובסדים על מנת ולנסות ולפתור את המחלוקות בדרך טובה ובהסכמה. להגשת בקשה לפתיחת תיק לגישור בסכסוך שכנים במכון לקידום הגישור הפרטי בישראל לחצו כאן.