גישור עסקי

משרד המגשרים נדב נישרי נחשב לאחד המשרדים המובילים בישראל אשר גישור עסקי הינו תחום התמחות עיקרי בו. למשרד המחזיק סניפים בכל הארץ מגשרים מובילים ומנוסים. במאמר זה נסביר בהרחה על הגישור העסקי ויתרונותיו.

גישור עסקי - המדריך המלא

כיום, גישור עסקי מהווה את הדרך היעילה והטובה ביותר ליישוב של סכסוכים עסקיים.
בין הסיבות אשר הופכות את הליך גישור עסקי לכה יעיל בפתרון סכסוכים עסקיים חשוב לציין את הבאות: ראשית כל מדובר, בהליך אליו שני הצדדים מגיעים מיוזמתם ומרצונם (וולונטרי), תוך חתירה למטרה משותפת – יישוב הסכסוך. הליך הגישור מאפשר לצדדים להיות מעורבים בקבלת ההחלטה ובקבלת ההסכם הסופי.  מעבר לכך, באמצעות גישור עסקי, ניתן לטהר את האווירה בין הצדדים ולאפשר להם להמשיך בניהול הקשרים העסקיים גם לאחר שהגישור יסתיים.
חשוב לציין שהליך גישור בסכסוכים עסקיים, הוא הליך סודי (זאת, בניגוד להליך משפטי אשר מתבצע במקרים רבים בדלתיים פתוחות), כך שאין צורך לדאוג שהתהליך יפגע בשם ובמוניטין של אחד או של שני הצדדים.

כיצד מתנהל הליך גישור עסקי?
הליך גישור ככלל והליך גישור סכסוכים עסקיים בפרט, מתבצע בסיוע ובהכוונה של מגשר עסקי, אשר מהווה כצד שלישי ניטרלי.

מטרת הליך הגישור היא לגבש הסכם המוסכם על שני הצדדים, אשר יוביל לפתרון המחלוקת או הסכסוך, כאשר, הסכם זה אמור לקחת בחשבון את הצרכים ואת האינטרסים של כל אחד מהצדדים – הדרך להשגת ההסכם עוברת כאמור במשא ומתן אותו מנהל המגשר המנוסה (במסגרת ההליך, המגשר מקפיד להיפגש עם כל צד בנפרד ובשלבים הבאים, עם שני הצדדים גם יחד).
פנייה להליך הגישור אמורה להתבצע לפני שניגשים לבית המשפט – מכיוון שאחד מהיתרונות המרכזיים של הליך זה טמון ביכולת שלו לחסוך את הפנייה לבית משפט – כידוע, הליך משפטי עלול להיות ארוך וקשה ואי אפשר לדעת בצורה וודאית כיצד הוא יסתיים.
כאן חשוב לציין שקיימים מקרים בהם הצדדים יגיעו להליך הגישור לאחר שנפתח הליך משפטי – ישנם לא מעט מקרים בהם השופט יהיה זה שימליץ לצדדים לנסות את האפשרות הזאת.

 

5 יתרונות גדולים לגישור במשרד המגשרים נדב נישרי

שאלות ותשובות

ש: למי מיועד גישור?

ת: הגישור לכל מי שנקלע למחלוקת עם אנשים או ארגון אחר עימם היו לו מערכת יחסים טובה בעבר ויש לו רצון או אינטרס לשמר או ולחזק את מערכת היחסים גם בעתיד. הגישור גם מיועד לאנשים שרוצים לפתור מחלוקות מחוץ לכותלי בית המשפט. למידע נוסף על הליך הגישור לחצו כאן.

ש: כמה עולה גישור?

ת: עלות גישור זולה בעשרות אחוזים מעלות תהליכים אחרים בתחום. הליך גישור ממוצע עולה אלפי שקלים בודדים לעומת עשרות אלפי שקלים בהליכים האחרים.

 ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור?

ת:  הליך גישור מתנהל בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. יחד עם זאת בהחלט ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שלא יפגעו בזכויות החוקיות של הצדדים וגם יאפשרו שמירה על מערכת יחסים תקינה גם לעתיד.

 ש: האם הסכם שמושג בגישור הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי הצדדים, הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. בהתאם לצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית המשפט לענייני עבודה על מנת ויקבל תוקף של פסק דין.

 ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור?

ת: הגישור עצמו נמשך בדרך כלל מספר שעות המתפרשות על פני מספר ימים או שבועות.

 ש: היכן מתקיים הגישור?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהסניפים שלנו. הכל בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם. במקרים מסוימים ניתן אף לבצע את הגישור במשרדי החברה.

ש: מי הם המגשרים במשרד המגשרים נדב נישרי?

ת: המגשרים שלנו הם מגשרים בכירים ומנוסים שעברו את מיטב ההכשרות הנדרשות וצברו ניסיון רב במהלך השנים בגישורים בתחומים שונים. המגשרים שלנו מלווים על ידי המגשר נדב נישרי המוכר כאחד המגשרים הבכירים בישראל.

השאר תגובה