גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה

אחד הטריגרים השכיחים הגורמים לסכסוכי שכנים הוא נזילה. זה נשמע כמו נושא מינורי, אך לעתים הוא מעורר מחלוקות רבות בין שכנים שאם לא מטופלות בזמן ובצורה נכונה יכולים להפוך את חיי השכנים לגיהנום של ממש. אחת האפשרויות ליישוב הסכסוך היא דרך תהליך גישור

מחד, שכנים יכולים להפוך להיות החברים הכי טובים (ויש המכנים אותם “משפחה שניה”), אך מאידך, סכסוכי שכנים הם דבר שכיח ולא נדרשת יותר ממחלוקת קטנה על מנת שהם יפרצו. אחד הטריגרים היותר נפוצים הגורמים לסכסוכי שכנים הוא נזילה. זה נשמע כמו נושא מינורי, אך לעתים הוא מעורר מחלוקות רבות בין שכנים שאם לא מטופלות בזמן ובצורה נכונה יכולים להפוך את חיי השכנים לגיהנום של ממש. אחת האפשרויות ליישוב הסכסוך היא תהליך גישור, עליו ועל יתרונותיו נרחיב במאמר זה.

אז איך עלול לפרוץ סכסוך שכנים סביב נזילה ועל מה הוא סובב? סכסוך שכזה יכול לפרוץ סביב השאלה מי מהשכנים צריך לשלם עבור תיקון הנזק וכמה. הסכסוך יכול לפרוץ גם במקרים בהם נזילה המגיעה מהשכנים בקומה העליונה, פוגעת בתקרה של השכנים הגרים בקומה התחתונה והשכנים בקומה העליונה מסרבים לקחת אחריות ולתקן את הנזקים אשר נגרמו כתוצאה מהנזילה.

מקרים נוספים אשר עלולים להוביל לסכסוך סביב נושא הנזילה: נזילות של קיר משותף, נזילות שמקורן בשכנים מהקומה העליונה או התחתונה, נזילות אשר מקורן בהשקיה ורטיבות מהבריכה של אחד השכנים.

כאמור, מכיוון שנזילה עלולה לגרום לפגיעה ברכוש ולנזק כספי משמעותי ובמקרים קיצוניים גם יכולה לסכן את הדיירים, מדובר בסכסוך שיש לו בסיס, אך כאן תעלה השאלה “מהי הדרך הנכונה ביותר לפתור אותו?”  

 

האפשרויות המוצעות ליישוב סכסוך שכנים נזילה

עד לפני תקופת זמן לא ארוכה, סכסוך שכנים סביב נזילה, היה מגיע במרבית המקרים לפתחו של בית המשפט. אך כיום, יש גם אלטרנטיבה אשר באה לידי ביטוי בהליך של גישור בסכסוך שכנים – בין אם סביב הנזילה עצמה ובין אם סביב כל נושא רלוונטי אחר.

הבאת הסכסוך לפתחו של בית המשפט, תוביל ברוב המכריע של המקרים להליך ארוך ומורכב, אשר יצריך הוצאות כספיות גבוהות וכאמור, גם צורך בהשקעה של זמן יקר.

מעבר לכך, אף אחד לא באמת יודע איך ההליך המשפטי יסתיים וקיים סיכוי לא קטן שהוא אף יעמיק את היריבות בין השכנים, מה שעלול להפוך את האווירה בבניין ללא נעימה ואף לגרור פגיעה ממשית באיכות החיים של הדיירים.

מהסיבות הללו, רבים יעדיפו לבחור דווקא באפשרות של גישור בנושא של סכסוך שכנים סביב נזילה – כאשר היתרונות של הליך זה טמונים בעצם היותו קצר ממוקד ומאפשר לשני הצדדים להיות מעורבים בהסכם אליו הם יגיעו בסיום התהליך.

כאמור, הליך הגישור מתבצע ברוח טובה ורגועה יותר והוא גם פותח צוהר לעתיד של שכנות טובה – אם התהליך כמובן יצלח והצדדים יצליחו לגבש הסכם אשר מקובל על שניהם.

מעבר לעובדה שכל הצדדים אשר אמורים מעורבים באותו סכסוך שכנים סביב נזילה, הם חייבים להראות נכונות ורצון לנסות ולפתור אותו באמצעות הליך הגישור (מדובר בהליך וולונטרי), קיימת חשיבות גבוהה גם לבחור בצורה מושכלת את המגשר – ולוודא שמדובר באיש מקצוע מוסמך ומנוסה בתחום הגישור ככלל ובתחום גישור בסכסוך שכנים בפרט.

 

5 יתרונות מרכזיים לגישור בהליכי גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה במשרד המגשרים נדב נישרי

מקצוענות – בצוות המגשרים שלנו תמצאו מגשרים ועורכי דין בעלי ניסיון ארוך שנים בגישור בנושאי סכסוך בגישור בין שכנים סביב נזילה.

זמינות – אנו זמינים עבורכם לכל אורך התהליך ועד אשר תגיעו להסכמות בנושאים שבמחלוקת.

שקט נפשי – שימוש בהליכי גישור בסכסוך בין שכנים סביב נזילה, כבר בשלב מוקדם של התהליך לדעת שאתם בדרך הנכונה עבורכם.

מערכת יחסים עתידית – הסכם שמושג בגישור בסכסוך בין שכנים מאפשר שמירה על מערכת יחסים תקינה בין צדדים שנקלעו לסכסוך ומונע סכסוכים עתידיים.

יחס חם – בשעת משבר חשוב שתרגישו שלצידכם אדם שמבין אתכם ורוצה באמת ובתמים לעזור לכם לפתור את הסיטואציה בצורה הטובה ביותר. אנו נעשה הכל על מנת להיות האדם הזה עבורכם.

 

שאלות ותשובות בנושא גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה

ש: למי מיועד גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה?

ת: גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה מיועד לשכנים שנקלעו למחלוקת ומעוניינים להביא לפתרונה במהירות, ביעילות, בסודיות ומבלי להיכנס להוצאות משפטיות יקרות.

ש: האם יש לכם עורכי דין בצוות?

ת: כן, בצוות המגשרים של משרד המגשרים נדב נישרי נמצאים גם עורכי דין ומגשרים בעלי השכלה משפטית שהתמחו בין היתר בגישור בסכסוכי שכנים.

 

ש: כמה עולה תהליך גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה?

ת: עלות הליך גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה זולה בעשרות אחוזים מעלות תהליכים אחרים בתחום. הליך גישור בתחום זה עולה אלפי שקלים בודדים לעומת עשרות אלפי שקלים בהליכים האחרים.

 

ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה?

ת: הליך גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה מתנהל בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. יחד עם זאת בהחלט ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שלא יפגעו בזכויות החוקיות של הצדדים וגם יאפשרו שמירה על מערכת יחסים תקינה גם לעתיד.

 

ש: האם הסכם שמושג בגישור בסכסוך שכנים סביב נזילה הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי הצדדים, הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. בהתאם לצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית המשפט על מנת לתת לו תוקף של פסק דין.

 

ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור בסכסוך שכנים סביב נזילה?

ת: הליך גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה נמשך בדרך כלל מספר שעות המתפרשות על פני מספר ימים או שבועות.

 

 ש: היכן מתקיים תהליך הגישור בסכסוך שכנים סביב נזילה?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהמשרדים שלנו בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם. במקרים מסוימים ניתן אף לבצע את הגישור במשרדי החברה.

 

ש: מי הם המגשרים במשרד המגשרים נדב נישרי?

ת: המגשרים שלנו הם מגשרים בכירים ומנוסים שעברו את מיטב ההכשרות הנדרשות וצברו ניסיון רב במהלך השנים בגישורים בתחומים שונים. המגשרים שלנו מלווים על ידי המגשר נדב נישרי המוכר כאחד המגשרים הבכירים בישראל.

 

 

 

השאר תגובה