גישור בסכסוך עם בנקים

סכסוך מול הבנק יכול לעלות במגוון רחב של הקשרים, כאשר פנייה להליך משפטי לצורך פתרון הסכסוך עלולה לפגוע בכל הצדדים – הבנק יכול למצוא את עצמו מתמודד עם פגיעה משמעותית בשם ובמוניטין. הצד השני, ימצא את עצמו בהליך ארוך, מורכב ויקר, אשר אי אפשר לנבא איך או מתי הוא יסתיים. כך יוצא שהליך גישור יכול להוות פתרון יעיל עבור 2 הצדדים

הביקוש להליך גישור כאלטרנטיבה להליך משפטי הולך ועולה בשנים האחרונות וכחלק מכך, כיום, הליך הגישור מקובל גם כאשר מדובר בסכסוכים מול גופים גדולים כמו בנקים.

סכסוך מול הבנק יכול לעלות במגוון רחב של הקשרים, כאשר פנייה להליך משפטי לצורך פתרון הסכסוך עלולה לפגוע בכל הצדדים – הבנק יכול למצוא את עצמו מתמודד עם פגיעה משמעותית בשם ובמוניטין, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בעזיבה של לקוחות. הצד השני, ימצא את עצמו בהליך ארוך, מורכב ויקר, אשר אי אפשר לנבא איך או מתי הוא יסתיים.

כך יוצא שהליך גישור יכול להוות כאפשרות אטרקטיבית עבור 2 הצדדים – כאשר, בכדי לפתוח בהליך גישור, יש צורך בהסכמה של כל הצדדים אשר מעורבים בסכסוך.

פתרון סכסוך עם הבנק בגישור – על התהליך

הליך הגישור הוא הליך קצר וממוקד, כך שהוא אינו דורש השקעה של סכומי כסף גבוהים או בזבוז של זמן יקר, עבור מי מהצדדים.

מטרת התהליך הוא למעשה להשיג הסכם בין הבנק לבין הצד השני, כאשר ההסכם יכול לכלול פתרונות יצירתיים ומקוריים – אפשרות אליה לא ניתן להגיע בהליך משפטי.

התהליך מתבצע באמצעות הידברות בין הצדדים, אותו מוביל המגשר. לכל צד ניתנת האפשרות המלאה לשטוח את טענותיו, להתייחס לטענות הצד השני ולדבר באופן פתוח על האינטרסים שלו. העובדה שתהליך גישור הוא תהליך חסוי מסייעת לנהל שיח כן ופתוח בו כל היכולות, הצרכים והאינטרסים של הצדדים מונחים על השולחן ומאפשרים לזהות את האינטרסים המשותפים ביניהם דרכם ניתן להגיע להסכמות.  

כאמור, המטרה של הליך הגישור היא להגיע בסופו של תהליך להסכם אשר מקובל על שני הצדדים – כאשר, לאחר שאותו ההסכם מושג, קיימת אפשרות להעניק לו תוקף משפטי.

אם אכן יושג הסכם בין הצדדים בתהליך הגישור, ניתן יהיה להימנע מהצורך להגיע למשפט ובכך לחסוך זמן, כסף ופרסום שלילי למי מהצדדים.

כאן חשוב לציין שבמידה ובהליך הגישור הצדדים לא יצליחו להשיג הסכמה, עדיין תהיה לצדדים את האפשרות לפנות להליך משפטי – אבל לפחות, הם יוכלו לעשות זאת בידיעה שהם ניסו הכול בכדי להימנע מההליך הארוך, המורכב והיקר הזה.

קיצור וייעול תהליכים

בסופו של דבר, גם כאשר מדובר בסכסוכים מול גופים גדולים כמו הבנקים, הרצון יהיה לנסות ולהגיע להסכם בצורה מהירה ובאווירה נעימה – ותהליך גישור מקצועי יהיה הפתרון היעיל והבריא ביותר להשגת המטרה.

כמובן, שחשוב להקפיד ולבחור במגשר מקצועי ומנוסה, אשר יהיה מקובל על שני הצדדים והמלצה נוספת, היא להגיע לתהליך מתוך רצון כן שהוא יהיה זה אשר יהווה את הדרך לפתרון הסכסוך.

5 יתרונות מרכזיים לגישור בסכסוך עם הבנק במשרד המגשרים נדב נישרי

מקצוענות – בצוות המגשרים שלנו תמצאו מגשרים בעלי ניסיון ארוך שנים בגישור בנושאי סכסוך עם בנקים.

זמינות – אנו זמינים עבורכם לכל אורך התהליך ועד אשר תגיעו להסכמות בנושאים שבמחלוקת.

שקט נפשי – שימוש בהליכי גישור בסכסוך עם הבנק, כבר בשלב מוקדם של התהליך לדעת שאתם בדרך הנכונה עבורכם.

מערכת יחסים עתידית – הסכם שמושג בגישור בסכסוך עם בנקים מאפשר שמירה על מערכת יחסים תקינה בין צדדים שנקלעו לסכסוך ומונע סכסוכים עתידיים.

יחס חם – בשעת משבר חשוב שתרגישו שלצידכם אדם שמבין אתכם ורוצה באמת ובתמים לעזור לכם לפתור את הסיטואציה בצורה הטובה ביותר. אנו נעשה הכל על מנת להיות האדם הזה עבורכם.

 

שאלות ותשובות בנושא גישור בסכסוך עם הבנק

ש: למי מיועד גישור בסכסוך עם הבנק?

ת: גישור בארגונים מיועד לכל אדם או גוף מסחרי או ציבורי שנקלעו למחלוקת סביב פרסום לשון הרע ומעוניינים להביא לפתרונה במהירות, ביעילות, בסודיות ומבלי להיכנס להוצאות משפטיות יקרות.

ש: כמה עולה תהליך גישור בסכסוך עם הבנק?

ת: עלות הליך גישור בסכסוך מסוג זה זולה בעשרות אחוזים מעלות תהליכים אחרים בתחום. בממוצע הליך גישור עולה אלפי שקלים בודדים לעומת עשרות אלפי שקלים בהליכים האחרים.

ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור בסכסוך עם הבנק?

ת: הליך גישור בסכסוך עם הבנק מתנהל בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. יחד עם זאת בהחלט ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שלא יפגעו בזכויות החוקיות של הצדדים וגם יאפשרו שמירה על מערכת יחסים תקינה גם לעתיד.

ש: האם הסכם שמושג בגישור בסכסוך עם הבנק הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי הצדדים, הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. בהתאם לצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית המשפט על מנת לתת לו תוקף של פסק דין.

ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור בסכסוך בעסקים משפחתיים?

ת: הליך גישור בסכסוך מול הבנק נמשך בדרך כלל מספר שעות המתפרשות על פני מספר ימים או שבועות.

 ש: היכן מתקיים תהליך הגישור בסכסוך עם הבנק?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהמשרדים שלנו בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם. במקרים מסוימים ניתן אף לבצע את הגישור במשרדי החברה.

ש: מי הם המגשרים במשרד המגשרים נדב נישרי?

ת: המגשרים שלנו הם מגשרים בכירים ומנוסים שעברו את מיטב ההכשרות הנדרשות וצברו ניסיון רב במהלך השנים בגישורים בתחומים שונים. המגשרים שלנו מלווים על ידי המגשר נדב נישרי המוכר כאחד המגשרים הבכירים בישראל.

השאר תגובה