גישור בסכסוך עבודה על שכר

שכר הוא מהנושאים השכיחים ביותר סביבם פורצים סכסוכי עבודה. לעתים הם מגיעים לפתחו של בית הדין לענייני עבודה, אבל יותר ויותר סכסוכי עבודה נפתרים באמצעות גישור. על השאלות איך עובד גישור בסכסוך עבודה על שכר, מהם יתרונותיו ולמי הוא מתאים נענה במאמר זה

אין כל ספק כי שכר מהווה את אחד מהסיבות המרכזיות לסכסוכים בין עובדים לבין מעסיקים. סכסוך עבודה על שכר יכול לסוב סביב נושאים כגון: שעות נוספות, חישוב המשכורת, עיכובים בתשלום המשכורת (הלנת שכר) ולא מעט נושאים נוספים אשר קשורים במישרין או בעקיפין לנושא השכר. במאמר זה נעסוק באפשרויות העומדות בפני עובד או מעסיק שנקלעו לסכסוך מסוג זה. בנוסף נסביר כיצד גישור בסכסוך עבודה על שכר יכול לעזור לפתור את הבעיה בדרך מיטבית.

לעיתים אחרי שיחה והבהרה בין העובד למעסיק, אותה מחלוקת סביב שכר נפתרת באופן עצמאי. אך ישנם גם מקרים בהם הסכסוכים עולים לשלב הבא ואחד הצדדים, בוחר לקחת את הסכסוך עד לפתחו של בית הדין לעבודה.

אבל, חשוב שבטרם קבלת ההחלטה על נקיטה בצעד זה, אותו העובד ייקח בחשבון את התהליך הצפוי לו בבית דין לעבודה – הליך שדורש הוצאה כספית לא קטנה ועלול להיות ארוך ומורכב.
מעבר לכך, יש לקחת בחשבון שבתי הדין לעבודה נחשבים לעמוסים במיוחד, כך שיכול לחלוף זמן רב עד לתחילת הדיון באותו הנושא.

אפשרות נוספת שעומדת בפני העובד הנקלע לסכסוך שכר בטרם פנייה להליכים משפטיים היא הליך גישור בעבודה.

 מה חשוב לדעת על גישור ?

אחד היתרונות המרכזיים של הליך גישור בסכסוך עבודה טמון בעובדה שלשני הצדדים השפעה פעילה על התוצאה ועל גיבוש ההסכם – וזאת בניגוד להליך המשפטי, בו השופטים יהיו אלו שיקבלו את ההחלטה בעבורם.  

ככלל, חשוב לדעת כי הליך הגישור טומן בחובו שורה ארוכה של יתרונות ובין היתר: הוא מאפשר חסכון בזמן ובכסף (בטח בהשוואה להליך המשפטי שהינו ארוך ויקר יותר), בכוחו של ההליך לשמור על האינטרסים של שני הצדדים ובנוסף, בסיום הליך זה יחסי העבודה בין הצדדים יכולים להמשיך ולהתקיים, בצורה המוסכמת על שניהם וללא משקעי עבר.

יתרון נוסף הוא הדיסקרטיות של ההליך שבמקרים של מקומות עבודה המעוניינים לשמור על המוניטין שלהם הוא משמעותי במיוחד.

זאת הסיבה בגינה הליך גישור הופך להיות יותר ויותר מבוקש גם בכל מה שקשור לנושא של סכסוכי העבודה – ולא משנה מהם הגורמים לאותם הסכסוכים ומי הם הצדדים המסוכסכים.

החלטה הפועלת לטובת כל הצדדים

אין ספק כי החלטה לפנות להליך גישור, יכולה לענות על האינטרסים של שני הצדדים – הן של העובד אשר יבקש לפתור את הנושא כמה שיותר מהר והן של המעסיק, אשר יבקש להימנע מהגעה לבית דין לענייני עבודה ומכל מה שטמון בכך.

כמובן, שבכדי ליהנות מכל התועלות הטמונות בהליך הגישור, יש להקפיד ולבחור את המגשר בצורה מושכלת ונבונה – המגשר חייב להיות איש מקצוע מוסמך, הגון ואובייקטיבי. מעבר לכך, חשוב להגיע לתהליך עם הרבה אופטימיות.

יתרון גדול של הגישור נמצא בשמירה על הסודיות של הצדדים. גם למעסיק וגם לעובד ישנם סיבות טובות לכך שדבר הסכסוך לא יתפרסם. המעסיק מצדו ישמח להימנע מפרסום הסכסוך בקרב עובדיו האחרים (ואלה שיבואו בעתיד) ובפני מתחריו העסקיים. העובד מצדו ישמח להימנע מכך ששמו יופיע באתרי האינטרנט כתובע, מחשש שהדבר יפגע בו בעתיד כאשר יפנה למקום עבודה אחר.

 

5 יתרונות מרכזיים להליך גישור במשרד המגשרים נדב נישרי

מקצוענות – בצוות המגשרים שלנו תמצאו מגשרים בעלי ניסיון ארוך שנים בגישור בנושאי סכסוך עבודה על שכר.

זמינות – אנו זמינים עבורכם לכל אורך התהליך ועד אשר תגיעו להסכמות בנושאים שבמחלוקת.

שקט נפשי – בבחירה בהליכי גישור בסכסוך עבודה על שכר תרגישו כבר בשלב מוקדם של התהליך שאתם בדרך הנכונה עבורכם.

מערכת יחסים עתידית – הסכם שמושג בגישור מאפשר שמירה על מערכת יחסים תקינה בין צדדים שנקלעו לסכסוך ומונע סכסוכים עתידיים.

יחס חם – בשעת משבר חשוב שתרגישו שלצידכם אדם שמבין אתכם ורוצה באמת ובתמים לעזור לכם לפתור את הסיטואציה בצורה הטובה ביותר. אנו נעשה הכל על מנת להיות האדם הזה עבורכם.

שאלות ותשובות בנושא גישור בסכסוך עבודה על שכר

ש: למי מיועד גישור בסכסוך עבודה על שכר?

ת: גישור מיועד לעובדים ומעסיקים שנקלעו למחלוקת סביב סוגיית השכר ומעוניינים להביא לפתרונה במהירות, ביעילות, בסודיות ומבלי להיכנס להוצאות משפטיות יקרות.

 ש: כמה עולה תהליך גישור בסכסוך עבודה על שכר?

ת: עלות הליך גישור בסכסוך עבודה על שכר זולה בעשרות אחוזים מעלות תהליכים אחרים בתחום. הליך גישור בתחום זה עולה אלפי שקלים בודדים לעומת עשרות אלפי שקלים בהליכים האחרים.

ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור בסכסוך עבודה על שכר?

ת: הליך גישור בסכסוך עבודה על שכר מתנהל בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. יחד עם זאת בהחלט ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שלא יפגעו בזכויות החוקיות של הצדדים וגם יאפשרו שמירה על מערכת יחסים תקינה גם לעתיד.

ש: האם הסכם שמושג בגישור בסכסוך עבודה על שכר הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי הצדדים, הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. בהתאם לצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית הדין לענייני עבודה על מנת לתת לו תוקף של פסק דין.

ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור בסכסוך עבודה על שכר?

ת: הליך גישור בסכסוך עבודה על שכר משפחתיים נמשך בדרך כלל מספר שעות המתפרשות על פני מספר ימים או שבועות.

 ש: היכן מתקיים תהליך הגישור בסכסוך עבודה על שכר?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהמשרדים שלנו בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם. במקרים מסוימים ניתן אף לבצע את הגישור במשרדי החברה.

ש: מי הם המגשרים במשרד המגשרים נדב נישרי?

ת: המגשרים שלנו הם מגשרים בכירים ומנוסים שעברו את מיטב ההכשרות הנדרשות וצברו ניסיון רב במהלך השנים בגישורים בתחומים שונים. המגשרים שלנו מלווים על ידי המגשר נדב נישרי המוכר כאחד המגשרים הבכירים בישראל.

 

השאר תגובה