גישור בסכסוך גבולות בין שכנים

היתרונות של הליך הגישור בסכסוך גבולות בין שכנים הם רבים, כאשר המרכזיים שביניהם: האפשרות הניתנת לצדדים להגיע להסכמה אשר מקובלת על שניהם ועונה על הצרכים, הדרישות והאינטרסים של כל אחד מהם. על כל אלו נרחיב במאמר זה

גישור בסכסוך גבולות בין שכנים

איך נולד גישור בסכסוך גבולות בין שכנים ומדוע הוא הפתרון הטוב ביותר במצב שכזה? ובכן, רוב האנשים אשר מחזיקים בבעלותם בית פרטי, ישמרו לרוב בקנאות על השטח אשר בבעלותם. הסיבה מובנת ולגיטימית – אנשים אלו השקיעו סכומי כסף לא קטנים בכדי לרכוש את אותו השטח ולגבולותיו יש השפעה לא קטנה על שווי הנכס. לכן, אם אחד השכנים מהבתים הסמוכים יבצע פעולה אשר מהווה ולו את הסטייה הקטנה ביותר לכיוון אותו השטח, דבר זה יכול להוות כטריגר לסכסוך שכנים.

כמובן, שבמקרים של מחלוקות לגבי גבולות בין שכנים, הפעולה הראשונה בה יש לנקוט היא בדיקה מקיפה בלשכת רישום המקרקעין – כאשר המחלוקת יכולה להיפתר בשלב זה בהתאם למה שהנתונים יראו.

יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם המחלוקת לא תיפתר לאחר בדיקה שכזאת והיא אף עלולה להעמיק. במצב כזה עומדות בפני הצדדים המסוכסכים מספר אפשרויות.

האפשרויות העומדות לרשות הצדדים

אחת האפשרויות אשר עומדות לרשות השכנים המסוכסכים היא לקחת את הסכסוך לפתחו של בית משפט. אבל, בטרם נוקטים בצעד שכזה חשוב לקחת בחשבון את כל ההשלכות  – הליך משפטי הוא הליך ארוך (לעיתים נמשך גם שנים), הוא כרוך בהוצאות כספיות גבוהות ובזבוז של זמן יקר.
מעבר לכך, אי אפשר באמת לדעת איך התהליך הזה יסתיים ויש סיכוי לא נמוך שבסיומו השכנים יישארו עם משקעים אחד כלפי השני. משקעים שיפרו את השלווה בסביבה בה הם מתגוררים ויפגעו באיכות החיים לאורך זמן.

לכן, לפני שניגשים לבית משפט, כדאי לשקול את האפשרות של הליך גישור בסכסוך גבולות בין שכנים – אשר מהווה אפשרות נוספת אשר עומדת לרשות הצדדים. הליך הגישור הוא הליך קצר באופן משמעותי מהליך משפטי, וכחלק מכך, כרוך בעלות כספית נמוכה, אשר מגיעים אליו רק כאשר ישנה הסכמה מצד שני הצדדים המעידים בעצם הסכמתם כי פניהם לעבר מציאת פתרון משותף ומוסכם.

היתרונות של הליך הגישור בסכסוך גבולות הם רבים, כאשר המרכזיים שביניהם: האפשרות הניתנת לצדדים להגיע להסכמה אשר מקובלת על שניהם ועונה על הצרכים, הדרישות והאינטרסים של כל אחד מהם.
מעבר לכך, בתהליך זה ניתן לגבש הסכמים יצירתיים, אשר לא היו מתאפשרים בהליך המשפטי.
יתרון חשוב נוסף של הליך הגישור טמון ביכולת לסיים אותו ברוח טובה, מה שיכול לפתוח צוהר ליחסי שכנות טובים בין הצדדים.

קבלת ההחלטה הנכונה

לעיתים, החלטה נמהרת יכולה להביא למצב בו הסכסוך יגיע לפתחו של בית משפט, מבלי שנלקחו בחשבון כל ההשלכות או נשקלו האלטרנטיבות.  ההמלצה היא כמובן לא להיות נמהרים וכאמור, לשקול את האפשרות של תהליך גישור בסכסוך גבולות בין שכנים – ולו בגלל העובדה שהליך זה יכול למנוע הסלמה של הסכסוך והשארתו פתוח במשך זמן רב שיגרום מפחי נפש רבים לשני הצדדים.

חשוב לציין, שההסכם אשר מתקבל בהליך הגישור יכול לקבל תוקף משפטי – כאשר, כל מה שצריך לעשות זה ללכת עם אותו הסכם לבית דין ולקבל את החותמת ההופכת אותו לכזה.

כך שמומלץ לכל מי שמוצא את עצמו בסכסוכי שכנים, בין אם בנושא של סכסוך גבולות בין שכנים ובין אם סביב כל נושא אחר, להכיר בשלב הראשון את היתרונות של הליך הגישור ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

 

5 יתרונות מרכזיים לתהליך גישור בסכסוך גבולות בין שכנים במשרד המגשרים נדב נישרי

 

מקצוענות – בצוות המגשרים שלנו תמצאו מגשרים בעלי ניסיון ארוך שנים בגישור בנושאי סכסוך בגישור בסכסוך גבולות בין שכנים.

זמינות – אנו זמינים עבורכם לכל אורך התהליך ועד אשר תגיעו להסכמות בנושאים שבמחלוקת.

שקט נפשי – שימוש בהליכי גישור בסכסוך גבולות בין שכנים כבר בשלב מוקדם של התהליך לדעת שאתם בדרך הנכונה עבורכם.

מערכת יחסים עתידית – הסכם שמושג בגישור בסכסוך גבולות בין שכנים מאפשר שמירה על מערכת יחסים תקינה בין צדדים שנקלעו לסכסוך ומונע סכסוכים עתידיים.

יחס חם – בשעת משבר חשוב שתרגישו שלצידכם אדם שמבין אתכם ורוצה באמת ובתמים לעזור לכם לפתור את הסיטואציה בצורה הטובה ביותר. אנו נעשה הכל על מנת להיות האדם הזה עבורכם.

שאלות ותשובות בנושא גישור בסכסוך גבולות

ש: למי מיועד גישור בסכסוך גבולות בין שכנים?

ת: גישור בסכסוך גבולות מיועד לשכנים שנקלעו למחלוקת ומעוניינים להביא לפתרונה במהירות, ביעילות, בסודיות ומבלי להיכנס להוצאות משפטיות יקרות.

ש: כמה עולה תהליך גישור בסכסוך גבולות בין שכנים?

ת: עלות הליך גישור בסכסוך גבולות בין שכנים זולה בעשרות אחוזים מעלות תהליכים אחרים בתחום. הליך גישור בתחום זה עולה אלפי שקלים בודדים לעומת עשרות אלפי שקלים בהליכים האחרים.

ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור בסכסוך גבולות בין שכנים?

ת: הליך גישור בסכסוך גבולות סביב בית משותף מתנהל בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. יחד עם זאת בהחלט ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שלא יפגעו בזכויות החוקיות של הצדדים וגם יאפשרו שמירה על מערכת יחסים תקינה גם לעתיד.

ש: האם הסכם שמושג בגישור בסכסוך גבולות בין שכנים הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי הצדדים, הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. בהתאם לצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית המשפט על מנת לתת לו תוקף של פסק דין.

ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור בסכסוך גבולות בין שכנים?

ת: הליך גישור בסכסוך גבולות בין שכנים נמשך בדרך כלל מספר שעות המתפרשות על פני מספר ימים או שבועות.

ש: היכן מתקיים תהליך הגישור בסכסוך גבולות בין שכנים?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהמשרדים שלנו בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם. במקרים מסוימים ניתן אף לבצע את הגישור במשרדי החברה.

ש: מי הם המגשרים במשרד המגשרים נדב נישרי?

ת: המגשרים שלנו הם מגשרים בכירים ומנוסים שעברו את מיטב ההכשרות הנדרשות וצברו ניסיון רב במהלך השנים בגישורים בתחומים שונים. המגשרים שלנו מלווים על ידי המגשר נדב נישרי המוכר כאחד המגשרים הבכירים בישראל.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השאר תגובה

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים אחרונים

סכסוך עם הבנקים

גישור בסכסוך עם בנקים

סכסוך מול הבנק יכול לעלות במגוון רחב של הקשרים, כאשר פנייה להליך משפטי לצורך פתרון הסכסוך עלולה לפגוע בכל הצדדים – הבנק יכול למצוא את עצמו מתמודד עם פגיעה משמעותית בשם ובמוניטין. הצד השני, ימצא את עצמו בהליך ארוך, מורכב ויקר, אשר אי אפשר לנבא איך או מתי הוא יסתיים.
כך יוצא שהליך גישור יכול להוות פתרון יעיל עבור 2 הצדדים

קרא עוד »

מגשר בחיפה

אנחנו במשרד המגשרים נדב נישרי מאמינים שבכל מחלוקת או סכסוך, בין אם מדובר בסכסוך עסקי, סכסוך בין שכנים, סכסוכי ירושה, מקרקעין, לשון הרע, חדלות פירעון או כל סכסוך אחר – הפתרון הטוב, היעיל והבריא ביותר הוא גישור. אז מה היתרונות ואיך זה עובד? על כל אלו במאמר זה

קרא עוד »
גישור בעסקים

גישור בעסקים

במשך שנים רבות ההתדיינות המשפטית הייתה הדרך המועדפת להכרעה בסכסוכים בעסקים. היום בוחרים רבים בגישור עסקי שממלא את הפער בין משא ומתן כושל לבין התדיינות משפטית. מגשר מיומן יכול לסייע לצדדים להגיע להסדר ולהסכם שהם אינם מסוגלים להגיע אליו בעצמם. כתוצאה מכך חברות וגופים עסקיים רבים חוסכים זמן, כסף ועוגמת נפש רבים כשהם בוחרים בגישור במקום בדיון משפטי.

קרא עוד »

גישור בסכסוך שכנים סביב נזילה

אחד הטריגרים השכיחים הגורמים לסכסוכי שכנים הוא נזילה. זה נשמע כמו נושא מינורי, אך לעתים הוא מעורר מחלוקות רבות בין שכנים שאם לא מטופלות בזמן ובצורה נכונה יכולים להפוך את חיי השכנים לגיהנום של ממש. אחת האפשרויות ליישוב הסכסוך היא דרך תהליך גישור

קרא עוד »

עקבו אחרינו בפייסבוק

הוידיאו החודשי

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא מחויבות מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם