גישור בלשון הרע

גישור לשון הרע במשרד המגשרים נדב נישרי מאפשר לכם להשיג את הפתרון הטוב, הצודק והנכון ביותר עבורכם בעזרת המגשרים הטובים ביותר.במאמר זה נסביר כיצד זה קורה.

גישור לשון הרע

מישהו פגע בשמכם הטוב? דברים שנאמרו נגדכם גרמו לכם לנזק? מילים שנאמרו בפומבי פגעו בכבודכם? גישור לשון הרע הוא כנראה הפתרון הנכון עבורכם.

סכסוכים הקשורים בלשון הרע נהיו מאוד שכיחים בימינו בעיקר עם התפתחות הרשתות החברתיות בהן פוסט אחד יכול לגרום לפגיעה אנושה בשמו הטוב של אדם. כאשר פורץ סכסוך סביב לשון הרע מתערבבים יחדיו ההיבטים הטכניים שהובילו לפרסום הפוגעני יחד עם התחושות הקשות של שני הצדדים. סכסוכי בלשון הרע מאופיינים בכך שפעמים רבות טעות או אי הבנה יצרו כדור שלג שמהרגע שהחל להתגלגל במדרון, יהיה מאוד קשה לעוצרו. על אף קיומם של חוקים ברורים העוסקים בתביעות בלשון הרע במדינת ישראל, הפתרון המיטבי לפתרון מחלוקות בסכסוכי לשון הרע, הוא דווקא בגישור בלשון הרע.

גישור בלשון הרע מאפשר טיפול מקיף וכולל בכל הסוגיות הקיימות על שולחן הדיונים. במהלך הגישור בלשון הרע אנו עוסקים: בשאלות פרקטיות הקשורות לסכסוך, לגורמים שהובילו ליצירת הסכסוך, בהשלכות הרגשיות והמעשיות שנגרמו לצדדים ובמציאת פתרונות יצירתיים שיאפשרו לשני הצדדים לסיים את המחלוקות בתחושת כבוד וצדק.

במהלך גישור נפגשים הצדדים בעזרתו של המגשר שבעזרת הכלים העומדים לרשותו יכול להביא את הצדדים להגיע להסכמות יצירתיות שיאפשרו לשניהם לצאת מורווחים מהתהליך ואף לקבל בסופו של דבר יותר מאשר ציפו בתחילת הדרך.

תחום הגישור בלשון הרע הולך והופך בשנים האחרונות להליך יותר ויותר פופולרי בישראל ובעולם. הסיבות לכך הן שהליך הגישור בלשון הרע מאפשר מציאת פתרונות יצירתיים, מהירים וזולים באופן יחסי בהשגת הפתרון ומכך שהוא מאפשר את המשך קיומה של מערכת היחסים (חשוב בעיקר בתחומים בהם יש קהילה קטנה העוסקת בתחום) ואף מונע את החמרת הלהבות במקרה הצורך.

במהלך הגישור בלשון הרע אנו שמים דגש הן על ההיבטים המשפטיים והטכניים של הסכסוך והן על ההיבטים הרגשיים הטמונים (ולעיתים אף מנהלים) בתוך המחלוקת. צוות המגשרים שלנו מתמחה בתחום דיני לשון הרע והן בתחום פתרון המשברים האנושיים המורכבים מהפן הרגשי.

הליך גישור בלשון הרע הוא התהליך הטוב ביותר לפתרון מחלוקות בלשון הרע. את ההסבר לכך תוכלו למצוא בטבלה הבאה:

הליך גישור לעומת הליך משפטי

נקודת השוואהגישורהליך משפטי בבית המשפט
מהירותפתרון תוך מספר שעות ועד מספר שבועות ספוריםהליך משפטי עלול להימשך שנים רבות
עלות התהליךכמה אלפי שקלים לכל צד (פחות מהאגרה שהייתה משולמת בפתיחת תיק בבית המשפט)עשרות ומאות אלפי ש"ח לכל אחד מהצדדים.
מי מחליט מה התוצאה הסופיתהצדדיםשופט
קיומה של מערכת יחסים חיובית אחרי תום הסכסוךאפשרי ורצויבמרבית המקרים בלתי אפשרית
מתי מתקיימים המפגשיםבזמן הנוח לכםלפי קביעת השופט
סודיות התהליךהתהליך חסוי לגמרי. איש מלבדכם ומלבד המגשר שלכם לא ידע מה קרה בתהליך הגישור.פומביות הדיון מחייבת פרסום פרוטוקול הדיון כך שכל אדם יוכל מעתה ואילך לדעת מה קרה לכם במהלך הסכסוך.

 

יצירת שותפות חדשה מתוך גישור

לגישתנו משבר הוא הזדמנות פז לשיפור מערכת היחסים העוינת בין הצדדים בסכסוך. נקודת המבט שלנו היא שהנקודה בה פרצה המחלוקת היא הנקודה בה הצדדים אמרו שהם אינם יכולים עוד לפעול בדרך בה הם פעלו קודם לכן ושכעת יש צורך לשנות את צורת ההתנהלות ולמצוא פתרון שיאפשר התקדמות באופן שונה וחיובי. באופן טבעי בתחילת התהליך מתקשים הצדדים לראות את האפשרויות לשיתוף פעולה ביניהם אך ככל שהגישור בלשון הרע מתקדם, כך הם יראו יותר ויותר את המשותף ביניהם ויקבלו פרספקטיבה על נקודת המחלוקת ביחס לשאר התמונה. זווית ראייה רחבה זו מאפשרת מציאת פתרונות יצירתיים שיאפשרו הגעה לפתרון קבע מוסכם וארוך טווח.

שאלות ותשובות בנושא גישור בלשון הרע

ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור בלשון הרע?

ת: החוק יכול בהחלט לשמש כנקודת מבט ועוגן לקבלת החלטות במהלך הגישור אך אנו בהחלט יכולים לחשוב על פתרונות יצירתיים מעבר או בניגוד לכתוב בחוק והכל בהתאם לרצון הצדדים ולהסכמה המתקבלת ביניהם בגישור לשון הרע.

 

ש: האם הסכם שמושג בגישור לשון הרע הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי שני הצדדים בחתימתם הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. במידת הצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית המשפט על מנת ויקבל תוקף של פסק דין (במקרים בהם ייתכן ותידרש אכיפה של ההסכם על ידי הוצל”פ).

 

ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור בקניין רוחני?

ת: גישור בלשון הרע נמשך בדרך כלל מספר שעות המתפרשות על פני מספר ימים או שבועות.

 

ש: היכן מתקיים הגישור?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהסניפים שלנו. הכל בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם. במקרים מסוימים ניתן אף לבצע את הגישור במשרדי החברה.

 

ש: מי הם המגשרים במשרד המגשרים נדב נישרי?

ת: המגשרים שלנו הם מגשרים בכירים ומנוסים שעברו את מיטב ההכשרות הנדרשות וצברו ניסיון רב במהלך השנים בגישורים בתחומים שונים. המגשרים שלנו מלווים על ידי המגשר נדב נישרי המוכר כאחד המגשרים הבכירים בישראל.

השאר תגובה