גישור בהליכי חדלות פרעון (פשיטת רגל)

גישור בהליך חדלות פרעון מיועד לאנשים שנקלעו לקשיים כלכליים ורוצים להימנע ממלחמות משפטיות ולהגיע להסכמות עם הנושים בדרך של הידברות וגישור.

גישור בהליכי חדלות פרעון (פשיטת רגל)

חדלות פירעון מהווה פתרון אופציונאלי למצב בו אדם או חברה אשר אינם יכולים לעמוד בחובות גבוהים לנושים. מכיוון שההוצאות שלהם גדולות בצורה משמעותית מההכנסות. מי שנקלע למצב שכזה יגלה במקרים רבים שהאפשרות הטובה ביותר אשר עומדת לרשותו, היא להכריז על חדלות פירעון. ולמעשה להתחיל בהליך של פשיטת רגל – הסדרת החובות באופן חלקי וקבלת פטור על היתרה.
מטרת הליך חדלות פירעון הינה להגיע להסדר בין הנושים לבין החייב. כאשר בהתבסס על הסדר זה, תתקבל ההחלטה על ידי הנאמן אם לאשר את חדלות הפירעון ועל ידי כך בעצם לאפשר לו להיפטר מהחובות שלו ולהתחיל דרך חדשה. כאשר מדובר בחברה, לעיתים במסגרת הליך הגישור ניתן יהיה להגיע לפתרון אשר יאפשר לחברה להמשיך להתקיים.
כאן חשוב לציין שמדובר בהליך מורכב אשר מצריך פעולות כמו: הוצאת צווים ייעודיים, תשלום הפטר וכיוצא בזה. כחלק מכך, קיימת חשיבות גבוהה לקבל החלטות מושכלות לגביו. הליך גישור עם מגשר מנוסה בהליכי חדלות פירעון יהווה את המסגרת האופטימאלית למטרה.

חדלות פירעון – הליך הגישור

כאשר מדובר בנושא של חדלות פירעון מטרת הליך הגישור היא לייצר משא ומתן בין הנושים לבין הנאמנים או החייבים. כאשר המטרה היא לנסות ולהגיע להסכם אשר יענה בצורה הטובה ביותר על האינטרסים של כל הצדדים. משמעות הדבר היא שיש לנהל מו”מ עם המנהל הממונה מטעם כונס הנכסים ומול הנושים (בהתאם לתנאים המותרים על ידי כונס הנכסים הרשמי).
היתרונות של הליך הגישור בהליכי חדלות פירעון הם רבים. בין היתר: ניתן ליהנות מגמישות בזמנים ולקבוע את מועד המפגשים בזמנים המתאימים לשני הצדדים וללא אילוצים. ניתן להעלות פתרונות יצירתיים ולהשיג הסכמים “מחוץ לקופסא”. ניתן לחסוך זמן. הליך הגישור הוא הליך ממוקד וקצר. מהסיבה הזאת הליך זה גם נחשב לזול יותר מאשר ההליך המשפטי. הליך הגישור הוא הליך חסוי ומכיוון שברוב המקרים האינטרס של 2 הצדדים הוא לשמור על דיסקרטיות, מדובר ביתרון חשוב.
כאן חשוב לציין שבכדי ליהנות מכל היתרונות אותם הליך גישור בחדלות פירעון טומן בחובו, חשוב לבחור מגשר מנוסה אשר מכיר בצורה מעמיקה את הסוגיות והחוקים בתחום. מה שיאפשר לו לנהל את הליך הגישור בצורה המיטבית . מה שיעלה את הסיכויים של השגת פשרה בין הצדדים במסגרת התהליך.
היתרונות הרבים של הליך הגישור, גורמים ליותר ויותר אנשים וחברות אשר מצויים לקראת הליך של חדלות פירעון, לנסות תהליך זה לפני שהם בוחרים לנקוט בצעדים אחרים.

מטרת הגישור

למעשה מטרת הליך גישור במסגרת חדלות פירעון זהה לכל הסיבות האחרות בגינן אנשים יכולים לפנות לגישור במטרה ליישב סכסוך או להגיע להסכם. המטרה היא להגיע להסכם או ליישב את המחלוקת, זאת בליווי איש מקצועי ונטרלי, אשר מחזיק בידע ובכלים אשר בכוחם לסייע לצדדים להשיג הסכמות.
כאן חשוב להדגיש שהליך גישור הוא הליך וולונטרי כאשר הצדדים מגיעים אליו מתוך רצון כנה לנסות ולהשיג בדרך הזאת, הסכם המקובל על שניהם.

5 יתרונות גדולים לגישור בהליכי חדלות פרעון במשרד המגשרים נדב נישרי

שאלות ותשובות בנושא גישור בחדלות פרעון

ש: למי מיועד גישור בחדלות פרעון

ת: הגישור בחדלות פרעון מיועד לכל מי שנקלע למחלוקת עם הנושים ועם כונס הנכסים הרשמי ורוצה להביא לפתרונה במהירות, ביעילות, בסודיות ומבלי להיכנס להוצאות משפטיות יקרות. בין אם המחלוקת מתקיימת בין שתי חברות, ספק ולקוח, צרכן וחברה, שותפים ובכל סיטואציה אחרת בה קיימים לפחות שני צדדים שחלוקים בדעתם כיצד ניתן לפתור את המחלוקות ביניהם.

 

ש: האם יש לכם עורכי דין בצוות?

ת: כן, בצוות המגשרים של משרד המגשרים נדב נישרי נמצאים גם עורכי דין ומגשרים בעלי השכלה משפטית שהתמחו בין היתר בהליכי חדלות פרעון.

 

ש: כמה עולה גישור בחדלות פרעון?

ת: עלות גישור בחדלות פרעון זולה בעשרות אחוזים מעלות תהליכים אחרים בתחום. הליך גישור ממוצע בחדלות פרעון עולה אלפי שקלים בודדים לעומת עשרות אלפי שקלים בהליכים האחרים.

 

ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור בחדלות פרעון?

ת:  הליך גישור בחדלות פרעון מתנהל בהתאם לתנאים הקבועים בחוק ובהתאם להנחיות כונס הנכסים הרשמי.

 

ש: האם הסכם שמושג בגישור בחדלות פרעון הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי הצדדים ועל ידי כונס הנכסים הרשמי, הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. בהתאם לצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית המשפט על מנת ויקבל תוקף של פסק דין.

 

ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור בחדלות פרעון?

ת: הגישור בחדלות פרעון עצמו נמשך בדרך כלל מספר שעות המתפרשות על פני מספר ימים או שבועות אך ייתכן שפרק הזמן הדרוש להשגת הפטור יהיה ארוך יותר בהתאם לשיקול דעתו של המנהל מטעם כונס הנכסים.

 

ש: היכן מתקיים הגישור בחדלות פרעון?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהמשרדים שלנו בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם.

 

 

השאר תגובה