גישור שכנים בית משותף

גישור שכנים בית משותף במשרד המגשרים נדב נישרי, מאפשר לכם למצוא את הפתרון הטוב, הצודק והיעיל ביותר עבורכם. וכן אפשר גם לשמור על מערכת היחסים עם השכנים

גישור שכנים בבית משותף

גרים בבית משותף ומסוכסכים עם השכנים? כדאי שתקראו את המאמר הבא. שכנות טובה היא אלמנט שתורם לאיכות החיים. כולם מעדיפים לחיות בהרמוניה עם שאר השכנים בבניין. במיוחד במקרים של בית משותף שדורש התחשבות, כבוד הדדי ושמירה על ערכים משותפים. אבל לעתים, כמו בכל מקום בו יש אנשים, נוצרים סכסוכים. סכסוך בין שכנים בבית משותף, אם הוא לא מטופל נכון ובזמן, עלול לפגוע במרקם החיים המשותפים ובאיכות החיים של על אחד מהצדדים המעורבים.

 
ישנם לא מעט גורמים אשר עלולים להצית סכסוך שכנים בית משותף, כאשר בין הנושאים אשר יכולים ליצור מחלוקת: 

  • ליקויי רטיבות – נזילה או ליקוי רטיבות אחר באחת מהדירות עלול לחדור לשכנים ולפגוע בדירתם, במקרים כאלו, השכן אשר נפגע יכול לדרוש פתרון לנזק.   
  • אי תשלום ועד בית – אם אחד השכנים מסרב לשלם את ועד הבית, קיימת אפשרות לנקוט בצעדים כנגדו.
  • הסגת גבול – הסגת גבול יכולה לבוא לידי ביטוי בהשתלטות של אחד השכנים על גג או חצר משותפים.
  • בנייה בלתי חוקית – בנייה של אחד השכנים בחצר משותפת בצורה בלתי חוקית.
  • רעש – ע”פ חוק חל איסור להרעיש בין 14-16 בצהריים ובין 23 בלילה ל-7 בבוקר. במקרה ואחד מהשכנים עובר על חוק זה באופן תדיר, ניתן לנקוט בפעולות שונות כנגדו.
  • לכלוך – מקרים בהם שכנים מסוימים מלכלכים את המתחמים המשותפים.
  • פגיעה בחזית הבניין – מקרים בהם שכנים בוחרים לשנות את נראות חזות הבניין ללא אישור משאר הדיירים.

אלו הם כאמור רק חלק קטן מהגורמים לסכסוכי שכנים בית משותף.ש

כיצד מומלץ לפעול במקרים של סכסוך שכנים סביב בית משותף?

סכסוכי שכנים סביב בית משותף, יכולים להתנהל בין שניים מהדיירים והם יכולים גם להגיע למצב של מעורבות רוב או כל השכנים באותו הבניין. מכיוון שמקרים אלו עלולים להסב פגיעה משמעותית הן ברכוש והן באיכות החיים של כל הדיירים, קיימת חשיבות גבוהה לבצע פעולה על מנת לנסות ולפתור את אותו הסכסוך.


ישנם מקרים בהם הסכסוך יוביל למצב של הגשת תביעה לבית משפט (מי שאמון על טיפול במקרים מהסוג הזה זאת לשכת המפקח על רישום המקרקעין), במקרה כזה, צפוי לכל הצדדים המעורבים, הליך ארוך ומורכב, אשר כרוך בעלות כספית גבוהה.


אפשרות נוספת שמומלץ לשקול בדרך להשגת פתרון אפקטיבי ומהיר, היא פנייה למגשר, אשר מתמחה בהליכי גישור בסכסוכי שכנים.

מדוע כדאי לפנות להליך גישור?

סכסוך שכנים בבית משותף הוא מצב לא נעים לאף אחד מהצדדים, מחד, הרצון יהיה להגיע לפתרון הבעיה ולהשיג צדק, מאידך, עצם קיום הסכסוך עלול לפגוע באיכות החיים בבניין – דבר אשר ישפיע במישרין או בעקיפין על כל הדיירים.


מכיוון שפניה להליך משפטי, מעבר להיותה מורכבת, עלולה להעצים את העוינות בין השכנים וכאמור, לגרום לפגיעה משמעותית באווירה בבניין ובאיכות החיים, כדאי לשקול בצורה רצינית את האפשרות של פניה להליך גישור.

הליך גישור הוא הליך קצר וממוקד, במהלכו כל הצדדים יהיו מעורבים בגיבוש ההסכם – הליך זה נחשב לגמיש וניתן להגיע במהלכו לפתרונות יצירתיים, אשר לא היו מושגים בצורה אחרת.

מעבר לכך, הליך הגישור פותח צוהר להדברות בין השכנים ואף יאפשר להם להמשיך ולחיות יחדיו בשלום גם לאחר שהסכסוך ייפתר.

כאן חשוב לציין שבכדי לקצור את כל הפירות של הליך גישור סכסוך שכנים בית משותף, חשוב לבחור במגשר מוסמך, מקצועי ובעל ניסיון.

5 יתרונות מרכזיים לגישור בהליכי גישור בסכסוך בין שכנים סביב בית משותף במשרד המגשרים נדב נישרי

שאלות ותשובות

ש: למי מיועד גישור בסכסוך שכנים סביב בית משותף?

ת: גישור בסכסוך שכנים סביב בית משותף מיועד לשכנים שנקלעו למחלוקת ומעוניינים להביא לפתרונה במהירות, ביעילות, בסודיות ומבלי להיכנס להוצאות משפטיות יקרות.

 

ש: האם יש לכם עורכי דין בצוות?

ת: כן, בצוות המגשרים של משרד המגשרים נדב נישרי נמצאים גם עורכי דין ומגשרים בעלי השכלה משפטית שהתמחו בין היתר בגישור בסכסוכי שכנים.

 

ש: כמה עולה תהליך גישור בסכסוך שכנים סביב בית משותף?

ת: עלות הליך גישור בסכסוך שכנים סביב בית משותף זולה בעשרות אחוזים מעלות תהליכים אחרים בתחום. הליך גישור בתחום זה עולה אלפי שקלים בודדים לעומת עשרות אלפי שקלים בהליכים האחרים.

 

ש: האם יש חובה לפעול לפי החוק במהלך גישור בסכסוך שכנים סביב בית משותף?

ת: הליך גישור בסכסוך שכנים סביב בית משותף מתנהל בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. יחד עם זאת בהחלט ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שלא יפגעו בזכויות החוקיות של הצדדים וגם יאפשרו שמירה על מערכת יחסים תקינה גם לעתיד.

 

ש: האם הסכם שמושג בגישור בסכסוך שכנים סביב בית משותף הוא הסכם מחייב?

ת: בהחלט כן. הסכם שהושג בגישור ואושר על ידי הצדדים, הוא הסכם מחייב לכל דבר ועניין. בהתאם לצורך אף ניתן להגיש את ההסכם לבית המשפט על מנת לתת לו תוקף של פסק דין.

 

ש: כמה זמן לוקח להגיע להסכמות בגישור?

ת: הליך גישור בין שכנים נמשך בדרך כלל מספר שעות בודדות.

 

 ש: היכן מתקיים תהליך הגישור בין שכנים?

ת: הגישור יכול להתקיים בכל אחד מהמשרדים שלנו בהתאם לנוחות שלכם ולזמינות המגשר המועדף אליכם. במקרים מסוימים ניתן אף לבצע את הגישור במשרדי החברה.

 

 

ש: מי הם המגשרים במשרד המגשרים נדב נישרי?

ת: המגשרים שלנו הם מגשרים בכירים ומנוסים שעברו את מיטב ההכשרות הנדרשות וצברו ניסיון רב במהלך השנים בגישורים בתחומים שונים. המגשרים שלנו מלווים על ידי המגשר נדב נישרי המוכר כאחד המגשרים הבכירים בישראל.

 

השאר תגובה